Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (10/11/2018): Καστέλλα-Δροσιά 1-3

Τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα για τη Δροσιά, κερδίζοντας με 3-1 την Καστέλλα για την πέμπτη αγωνιστική, που πραγματοποιεί πολύ καλό ξεκίνημα στην επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο τέταρτο λεπτό με τέρμα του Βαρσαμά, όμως η Καστέλλα έφερε το ματς στα ίσα στο 27′ με γκολ του Δεληγιώργη. Στο 61′ ο Χ. Ελευθερίου έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον ΑΠΚΟ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζέμος ‘σφράγισε’ το εκτός έδρας ‘τρίποντο’ για την ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Δάλλας-Σπανός.

ΓΚΟΛ: 27′ Δεληγιώργης-4′ Βαρσαμάς,  61′ Ελευθερίου Χ., 90’+1′ Τζέμος.

Καστέελλα (Γιάννης Μπασούκος): Ζενέλι, Μαρίνος, Οσμάνι, Τριανταφύλλου (53′ Πάλλης), Παυλίδης, Καραλής, Δεληγιώργης, Κουβούσης, Βλάσσης (76′ Χασάνδρας), Γραμματικόγιαννης, Αρχοντούλης (65′ Δημόπουλος).

Δροσιά (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Αραβανής, Δεληγιάννης, Σεϊνταράσι, Καρλατήρας, Προβής, Κάκιος, Σ. Ελευθερίου (85′ Μαντζούνης), Σουλιωτάκης (66′ Νάνος), Μπασούκος (76′ Τζέμος), Βαρσαμάς, Χ. Ελευθερίου.

ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ: Προπόνηση σήμερα στο ‘Ενωσιακό’

Αρτάκη: Απέκτησε τον Ηλ. Δήμου

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Νεάπολη-Ληλάντιο 0-1