Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (10/11/2013): Σκύρος-Δροσιά 2-1

Η Σκύρος επικράτησε της Δροσιάς με 2-1, σαν σήμερα 10/11, για την 9η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι ‘απείλησαν’ πρώτοι με εκτέλεση φάουλ του Συνοδάκη που έστειλε την μπάλα να τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά μετά η Σκύρος ‘απάντησε’ με σουτ του Μανωλάκη που πέρασε λίγο πάνω απ’ τα γκολπόστ του ΑΠΚΟ, ο οποίος τελικά άνοιξε το σκορ στο 25′ με κοντινή προβολή του Σπυρόπουλου και έπειτα από σουτ του Βαρσαμά. Δέκα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση, όταν μετά από κάθετη μπαλιά του Δαλακλίδη, ο Στεφάνου με πλασέ μέσα απ’ την περιοχή έκανε το 1-1, ενώ στο 42′ ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο σκορ με τον Μανωλάκη σε φάση τετ-α-τετ με τον Σολογιάννη, να τελειώνει επιτυχημένα τη φάση, κάνοντας το 2-1. Στην επανάληψη και η Σκύρος είχε ευκαιρίες για τρίτο γκολ, αλλά και η Δροσιά για την ισοφάριση, σε ένα παιχνίδι αμφίρροπο ως το φινάλε. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Κηπιώτης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Κουβαλάκης-Τσιφλάκος.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 90’+2′ Κηπιώτης.

ΓΚΟΛ: 35′ Στεφάνου, 42′ Μανωλάκης-25′ Σπυρόπουλος.

Σκύρος (Θάνος Δαλακλίδης-Μάρκος Καραμάνης): Καραμπίνης, Μ. Χιώτης (87′ Λιάσκος, Γ. Χιώτης, Τσελεπής, Ξανθούλης, Δαλακλίδης, Καρακώστας, Βασιλείου (79′ Ζορμπάς), Μανωλάκης, Καραμάνης, Στεφάνου (90’+1′ Μαυρίκος).

Δροσιά (Νταβόρ Γιακόβλεβιτς): Σολογιάννης, Συμνιακάκης (68′ Σουλιωτάκης), Συνοδάκης, Τσούτης, Κηπιώτης, Ελευθερίου (84′ Ταυλαρίδης), Σάλεμ (61′ Νόνας), Παναγιωτάκος, Βαρσαμάς, Σπυρόπουλος.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λουκίσια 3-0, Παντριαδικός-Όλυμπος Γυμνού 1-3, Λήλας Βασιλικού-Δύστος 2-1, Απόλλων Ερέτριας-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 3-0, Σκύρος-Δροσιά 2-1, Αυλωνάρι-Ακαδημία Ιστιαίας 1-0, Καστέλλα-Ταμυναϊκός 0-2, Ιστιαία-Αρτάκη 2-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ιστιαία 21, Απόλλων Ερέτριας 18, Ολυμπιακός Χαλκίδας 17, Λουκίσια 17, Αρτάκη 16, Καστέλλα 15, Δροσιά 13, Λήλας Βασιλικού 13, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 13, Δύστος 12, Ταμυναϊκός 11, Αυλωνάρι 11, Σκύρος 10, Όλυμπος Γυμνού 7, Ακαδημία Ιστιαίας 6, Παντριαδικός 5.

Το φθινόπωρο οι εκλογές στην ΕΠΟ μέσω νομοθετικής ρύθμισης!

Κ. Καλλιμάνης: ‘Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε Ν. Σφυρόπουλο & Αν. Γρηγορίου’

Αβαντίδες: Ανανέωσε η Μ. Αυλωναρίτη