Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (10/11/2012): ΑΕΚ Νέου Πύργου-Αιδηψός 1-0

Η ΑΕΚ Νέου Πύργου κέρδισε με 1-0 την Αιδηψό, σαν σήμερα 10/11, για την 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν στο 12ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ όταν μετά από πάσα του Κυρπισλίδη και σέντρα του Μαρίνοφ, που έδιωξε ο Καραγιάννης, η μπάλα έφτασε στον Γοργομάτη, ο οποίος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα του Νέου Πύργου συνέχισε να υπερέχει και δημιούργησε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την Αιδηψό να προσπαθεί κυρίως στο τελευταίο εικοσάλεπτο να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς όμως να τα καταφέρει.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καλαμάτας/Βλάχος-Παυλάτος.

ΓΚΟΛ: 12′ Γοργομάτης.

ΑΕΚ Νέου Πύργου (Λάζαρος Κυρπισλίδης): Μπαρμπούνης, Ντέντης, Μ. Φικάι, Γιουκάι, Λάτζος, Κυρπισλίδης, Κόντος, Μαρίνοφ (88′ Λύσσέας, Καραβάς (90’+ Στεφανής), Γοργομάτης, Κορομανίδης (72′ Καρακάξης.

Αιδηψός (Θανάσης Αναγνώστου): Καραγιάννης, Αυγέρης, Ζαγκανάς (64′ Γεροδήμος), Χ. Φώτου (75′ Ν. Αναγνώστου), Παπακοσμάς, Γ. Φώτου, Σαμπάι, Χασανδρινός, Μάρκου, Σ. Φικάι.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: ΑΕΚ Νέου Πύργου-Αιδηψός 1-0, Δόξα Προκοπίου-Κήρινθος 3-1, Φοίνικας Ψαχνών-Άτταλη 1-0, Αστέρας Βατώντα-Ακαδημία Ιστιαίας 0-4, Ακράτητος Κεχριών-Σκεπαστή 1-2, Ατρόμητος Βασιλικών-ΑΕ Χαλκίδας 0-0, Καθενοί-Πισσώνας 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ακαδημία Ιστιαίας 14, ΑΕ Χαλκίδας 12, Άτταλη 11, Κήρινθος 11, ΑΕΚ Νέου Πύργου 11, Φοίνικας Ψαχνών 10, Ατρόμητος Βασιλικών 9, Δόξα Προκοπίου 8, Σκεπαστή 8, Καθενοί 7, Αιδηψός 5, Πισσώνας 3, Ακράτητος Κεχριών 3, Αστέρας Βατώντα 0.

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ζάρακες-Αμαρυνθιακός 1-2 (pics)

Μικτές ΕΣΚΑΣΕ: Προπόνηση τη Δευτέρα 16/12 στον Ορχομενό. Όλα τα ονόματα

ΠΑΟ Πολιτικών: Ξεκίνημα προετοιμασίας & αγιασμός