Α' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (8/11/2015): Ιστιαία-Παντριαδικός 3-2

Η Ιστιαία επικράτησε του Παντριαδικού με 3-2, σαν σήμερα 8/11, για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Η ‘Ένωση’ άνοιξε το σκορ στο 7′ με τέρμα του Βασιλείου και στο 34′ ο Χ. Ανέστης διπλασίασε τα τέρματα της. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, μειώνοντας σε 2-1 στο 48′ με γκολ του Σίδερη και ισοφαρίζοντας στο 54′ με γκολ του Καραντάκη. Τελικά οι γηπεδούχοι, παρότι έμειναν με 10 παίχτες στο 90′ (αποβολή Ν. Γοργομάτη), κατάφεραν να πάρουν το ‘τρίποντο’ με γκολ του Γκογκομήτρου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Κωνστάντιος-Τσιφλάκος.

ΓΚΟΛ: 7′ Βασιλείου, 34′ Χ. Ανέστης, 90’+3′ Γκογκομήτρος-48′ Σίδερης, 54′ Καραντάκης.

Ιστιαία (Θανάσης Γουρνάς): Μ. Μπιμπάι, Καλιβάτσι, Καλλίτσης (48′ Α. Γοργομάτης), Τριανταφύλλου (70′ Μακρής), Τοουρφέ, Γκογκομήτρος, Ν. Γοργομάτης, Α. Στεργίου, Βασιλείου, Χ. Ανέστης (87′ Η. Στεργίου), Γεωργίου.

Παντριαδικός (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Μπασινάς, Καραμπέτσος, Γραμματικός, Κουρούπης, Πουρνής, Καλοχωρίδης, Σιαράπης (70′ Μπίρμπας), Σαρρής (46′ Γκρινιάρης, Τσούτσης, Καραντάκης (61′ Δ. Χασάνδρας), Σίδερης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Απόλλων Ερέτριας-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-0, Δροσιά-Ελλήσποντος 0-0, Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 1-0, Ταμυναϊκός-Ζάρακες 3-1, Μακρυκάπα-Αυλωνάρι 2-0, Ιστιαία-Παντριαδικός 3-2, Αρτάκη-Αυλίδα 3-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αιδηψός 0-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 22, Ιστιαία 20, Λήλας Βασιλικού 19, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Ταμυναϊκός 18, Απόλλων Ερέτριας 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, Παντριαδικός 11, Μακρυκάπα 11, Καστέλλα 11, Αυλωνάρι 10, Αιδηψός 10, Ελλήσποντος 9, Δροσιά 7, Ζάρακες 3, Αυλίδα 1.