Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (7/11/2018): Αρτάκη-Δόξα Προκοπίου 6-0 (photos)

Το ‘2 στα 2’ έκανε η Αρτάκη στο ζευγάρι των προημιτελικών με τη Δόξα Προκοπίου, κερδίζοντας με το ευρύ 6-0 τους ‘μαυραετούς’.

Στα ημιτελικά οι Αρτακιανοί θ’ αντιμετωπίσουν τον ΑΟ Χαλκίς, ο οποίος επίσης ‘σφράγισε’ σήμερα την πρόκριση επικρατώντας της Προποντίδας με 2-1.

Το σκορ άνοιξε στο 28′ ο Λειβαδίτης και οχτώ λεπτά μετά ο Μαστροκώστας έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Τρία λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Λειβαδίτης με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε τρία τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 62′ ο Γκέκας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ‘έγραψε’ το 4-0. Στο 73′ ο Τουρκοχωρίτης έκανε το 5-0 και ένα λεπτό μετά ο Νικολάου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαποστόλου/Αντωνίου-Παπαθανασίου.

ΓΚΟΛ: 28′ & 48′ Λειβαδίτης, 36′ Μαστροκώστας, 62′ Γκέκας, 73′ Τουρκοχωρίτης, 74′ Νικολάου.

Αρτάκη (Βαγγέλης Ζέρβας): Αγριόδημος, Γκέκας, Μαστροκώστας (46′ Θωμάς), Τσούτης, Μπελίτσος, Τουρκοχωρίτης, Λούρος (56′ Κολιόπουλος), Ζαχαρόπουλος, Λειβαδίτης, Κούκα, Νικολάου.

Δόξα Προκοπίου (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Αλατζάς, Κεχαγιάς, Τσιπτσής, Τσούπρος, Μακρής, Καλλαής, Μάλλιαρης (84′ Σκοπελίτης), Δανέλης, Κανελλόπουλος, Δεδεμπίλης (76′ Παπατσούλης), Μορφούλης.

Δείτε φωτογραφίες απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα αγώνων (9-10,16/11)

ΑΕ Ιστιαίας: Ευχετήρια ανακοίνωση για Β. Ανέστη

Κ. Καλλιμάνης: ‘Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε Ν. Σφυρόπουλο & Αν. Γρηγορίου’