Α' ΕΠΣΕ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (7/11/2015): Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 1-0 (video)

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε της Καστέλλας με 1-0, για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ, σαν σήμερα 7/11.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό, όταν μετά από πάσα του Γίγα στον κενό χώρο, ο Αγραφιώτης με διαγώνιο δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο ΑΠΟΚ είχε μεγάλη ευκαιρία για ισοφάριση στο 34′, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρούσσου ο Μήτρου με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους είχαμε στο 50′ με τον Τσάμαρη να κερδίζει σε φάση τετ-α-τετ τον Σέγκο, ενώ απείλησαν για ισοφάριση και στο 84′ με προβολή του Ταυρή και σωτήριο διώξιμο του Κικίδη πάνω στη γραμμή του τέρματος. Η ομάδα του Βασιλικού απ’ την πλευρά της είχε δύο καλές στιγμές για φτάσει σε δεύτερο γκολ, με πρωταγωνιστή τον Αγραφιώτη, το σουτ του οποίου στο 75′ πήρε παράλληλη τροχιά προς το τέρμα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κηρόπουλος απέκρουσε την προσπάθεια, σε φάση τετ-α-τετ μεταξύ των δύο παικτών.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάμπρου/Στρουμπούλης-Γκάτσος.

ΓΚΟΛ: 12′ Αγραφιώτης.

Λήλας Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Τσάμαρης, Κικίδης, Ντούνας (61′ Παππάς), Κουτσαυλής, Αυλωνίτης, Χαλιώτης, Γίγας (90’+ Αλεξίου), Τσαλιαγκός, Αγραφιώτης, Μαστροκώστας, Μπράχο.

Καστέλλα (Νίκος Κιαπέκος): Κηρόπουλος, Αναστασίου (46΄Σέγκος), Ταψής, Μακρής, Ταυρής, Σπανός, Ρούσσος, Τσούτσης, Λαφαζάνης, Μαντάς, Μήτρου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η αγωνιστική): Απόλλων Ερέτριας-Ολυμπιακός Χαλκίδας 1-0, Δροσιά-Ελλήσποντος 0-0, Λήλας Βασιλικού-Καστέλλα 1-0, Ταμυναϊκός-Ζάρακες 3-1, Μακρυκάπα-Αυλωνάρι 2-0, Ιστιαία-Παντριαδικός 3-2, Αρτάκη-Αυλίδα 3-0, ΑΕΚ Χαλκίδας-Αιδηψός 0-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αρτάκη 22, Ιστιαία 20, Λήλας Βασιλικού 19, ΑΕΚ Χαλκίδας 19, Ταμυναϊκός 18, Απόλλων Ερέτριας 17, Ολυμπιακός Χαλκίδας 12, Παντριαδικός 11, Μακρυκάπα 11, Καστέλλα 11, Αυλωνάρι 10, Αιδηψός 10, Ελλήσποντος 9, Δροσιά 7, Ζάρακες 3, Αυλίδα 1.

Σαν Σήμερα (31/3/2012): Κόρινθος-Λουκίσια 2-2

Ν. Κιαπέκος: ‘Απ’ αυτή τη συγκυρία πρέπει να βγούμε καλύτεροι’

Αβαντίδες: Ο Β. Πίσχινας στη θέση του γενικού αρχηγού