Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (6/11/2011): Παναργειακός-ΑΟ Χαλκίς 2-2

Ο ΑΟ Χαλκίς αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Παναργειακό, σαν σήμερα 6/11, για την 1η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Δ’ Εθνικής.

Οι ‘νεραντζούρι’, που είχαν παράπονα για αποφάσεις του διαιτητή του αγώνα Διαμαντόπουλου και για τη φιλοξενία στο Άργος, άνοιξαν το σκορ στο 21′ με τέρμα του Λέκκα και τα διπλασίασαν έξι λεπτά μετά με γκολ του Μπιρμπίλι. Στο 30′ ο Κολλιάκος μείωσε σε 1-2 και ήταν εκείνος που ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2. Στο 81′ αποβλήθηκε ο Χρυσάφης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παναργειακός: Παπαδόπουλος, Δρούλιας (46′ Κουτσοδήμος), Σοφός, Πανάκης, Φίλης, Λιάρος (67′ λ.τρ. Μπάρλας), Τριμπόνιας (25′ Νότης), Ιασωνίδης, Τζιώρας, Κολλιάκος, Σαΐντ.

ΑΟ Χαλκίς (Τάσος Τασιόπουλος): Αδαμόπουλος, Καλλιμάνης, Νικολόπουλος, Παστός, Μπακρής, Μπιρμπίλι, Μανιάτης, Λέκκας (40′ Θωμάς  λ.τ.), Ιορδανίδης, Χρυσάφης, Κακάβας (80′ Ταυταρίδης).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Θήβα-Ασπρόπυργος 3-0 α.α., Παναργειακός-ΑΟ Χαλκίς 2-2, Ατρόμητος Χιλιομοδίου-Κύμη 3-2, Ερμιονίδα-Λουκίσια 2-1, Ένωση ΑΣΑ-Πανναυπλιακός 1-0, Μανδραϊκός-Δάφνη Ερυθρών 1-0.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Θήβα 3, Ερμιονίδα 3, Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3, Ένωση ΑΣΑ 3, Μανδραϊκός 3, ΑΟ Χαλκίς 1, Παναργειακός 1, Δάφνη Ερυθρών 0, Πανναυπλιακός 0, Λουκίσια 0, Κύμη 0, Ασπρόπυργος 0.

Δ. Ελευθεριάδης: Νοητική προπόνηση στο ποδόσφαιρο