Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (6/11/2011): Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-ΑΕ Χαλκίδας 3-1

Ο Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου κέρδισε με 3-1 την ΑΕ Χαλκίδας, σαν σήμερα 6/11, για την όγδοη αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Η ΑΕΧ άνοιξε το σκορ στο 21′ με τον Μούντριχα να τελειώνει επιτυχημένα φάση τετ-α-τετ με τον Μπαλαμπάνη. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον ρυθμό τους και τελικά στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους έφτασαν στην ισοφάριση με τον Τσομώκο, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Σαλεμή. Λίγο μετά (καθυστερήσεις α’ ημιχρόνου) η ομάδα του Αγίου Νικολάου ολοκλήρωσε μια γρήγορη ανατροπή στο σκορ, με αυτογκόλ του Γεραντώνη. Ως το 89′ τίποτε δεν είχε κριθεί οριστικά, οπότε και ο Ζαχαριάς εκτέλεσε φάουλ, ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων έδιωξε, με την μπάλα τελικά να φτάνει στον Νάτση ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ‘σφραγίζοντας’ το ‘τρίποντο’ του πρωτοπόρου Ευβοϊκού.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ολυμπιακός Χαλκίδας-Λήλας Βασιλικού 0-1, Κριεζά-Αλάτσατα 5-1, Όλυμπος Γυμνού-Προποντίδα 1-0, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-ΑΕ Χαλκίδας 3-1, Αρτάκη-Απόλλων Ερέτριας 3-0, Ταμυναϊκός-Αυλωνάρι 2-0, Δροσιά-Ιστιαία 1-0, Ωρεοί-Καστέλλα 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 21, Αρτάκη 18, Κριεζά 17, Προποντίδα 16, Όλυμπος Γυμνού 16, Δροσιά 16, Ιστιαία 11, Απόλλων Ερέτριας 11, Λήλας Βασιλικού 10, Ωρεοί 10, Αλάτσατα 10, Καστέλλα 9, ΑΕ Χαλκίδας 8, Ταμυναϊκός 4, Αυλωνάρι 3, Ολυμπιακός Χαλκίδας 1.

Αυλωνάρι-Νηλέας Νεοχωρίου 0-0

ΑΟ Αυλίδας: Έναρξη προετοιμασίας στις 10/8