Αγαπημένα ΡΟΗ ΒΟΛΕΪ

ΟΠΕ Χαλκίδας: Ήττα για γυναίκες από Κερατέα

Την ήττα με 3-1 σετ από την Κερατέα γνώρισε η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας, για την 4η αγωνιστική της πρώτης τοπικής κατηγορίας ΕΣΠΑΑΑ.

Η ομάδα της Κερατέας πήρε με άνεση το πρώτο σετ, με τον ΟΠΕΧ να ανεβάζει την απόδοση του στο επόμενο, το οποίο κέρδισε και ισοφάρισε το παιχνίδι, αλλά είχε την ατυχία να χάσει για το υπόλοιπο του παιχνιδιού την παίχτρια-προπονήτρια Σοφία Ιορδανίδου, λόγω προβλήματος τραυματισμού που αντιμετώπισε. Οι γηπεδούχες πήραν το τρίτο σετ, όμως η ομάδα της Χαλκίδας διεκδίκησε στο τέταρτο σετ να οδηγήσει το ματς στο τάι-μπρέικ, χάνοντας το τελικά στις λεπτομέρειες, γνωρίζοντας έτσι την ήττα.