Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Δροσιά-Κάρυστος 1-0

Η Δροσιά επικράτησε με της Καρύστου με 1-0, για την 6η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο για τις δυο ομάδες, η Δροσιά μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο με τον Χ. Ελευθερίου στο 58′ να στέλνει με σουτ την μπάλα να περάσει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με εξαιρετική κεφαλιά (από φάουλ του Σεϊνταράσι) άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, έχοντας στο 80′ μεγάλη ευκαιρία με τον Σούλα σε φάση τετ-α-τετ με τον Σωτηρόπουλο, ο οποίος απέκρουσε δύσκολα, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο πορτιέρο του ΑΠΚΟ και πάλι λειτούργησε σωτήρια αποκρούοντας πέναλτι του Παπουτσή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Τσιφλάκος-Ρέτσας.

ΓΚΟΛ: 66′ Χ. Ελευθερίου.

Δροσιά (Παναγιώτης Ελευθερίου): Σωτηρόπουλος, Τζαφέρος, Σεϊνταράσι, Δουρδουβέλας, Προβής ( 25′ Άλκο λ.τ.), Κάκιος, Γ. Τουλίτσης, Διοκμετζίδης, Αλαφάκης (69′ Πλέρος), Χ. Ελευθερίου, Μπρατσιώτης (90′ Μάλλιαρης).

Κάρυστος (Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής, Γεωργικόπουλος (76′ Γ. Ρουκλιώτης), Καράβολας, Παπασταματίου, Ναυπλιώτης, Κασέμι, Κ. Ρουκλιώτης (69′ Τούρλας), Ποδαράς (86′ Μπούσουλας), Σούλας, Ρούσσος.

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Οι σκόρερς μετά τους αγώνες για τη 2η φάση (15/9)

Αν. Πριόνας: ‘Κορυφαία στιγμή, συνεχίζουμε με ζήλο και προσήλωση’