Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Προκοπίου-ΟΠΑ Αιδηψού 4-1

Η Δόξα Προκοπίου κέρδισε την ΟΠΑ Αιδηψού με 4-1, για την έκτη αγωνιστική του ομίλου του βορρά της δεύτερης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7′ με γκολ του Τριάντη και στο 23′ ο Αλεξίου διπλασίασε τα τέρματα τους. Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Αλεξίου βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα, κάνοντας το 3-0, ενώ στο 51′ ο Μηλόπουλος (είχε και χαμένο πέναλτι στο 48′) μείωσε σε 3-1. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 77′ με τέρμα του Σοφούλη.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου Χ./Ακριώτης-Παπαθανασίου Δ.

ΓΚΟΛ: 7′ Τριάντης, 23′ & 47′ Αλεξίου, 77′ Σοφούλης-51′ Μηλόπουλος.

Δόξα Προκοπίου (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Δαμάσκος, Μούντριζας (61′ Γιαννακάρας), Γ. Περήφανος, Κανελλόπουλος, Καρατζάς, Δ. Γερογιάννης (75′ Σεγκούνας), Παπατσούλης (61′ Δ. Σοφούλης), Σοφρώνης, Τριάντης, Αλεξίου (85′ Δ. Κουτσουφλάκης), Θ. Μορφούλης.

ΟΠΑ Αιδηψού (Παναγιώτης Αναγνώστου): Ψαρράς, Δ. Αυγέρης (87′ Γ. Αυγέρης), Νίτσογλου, Καραγιάννης (87′ Πάλλης), Μαυροζούμης, Χατζής, Μήτρου (46′ Καρμάι), Βαρσαμός (69′ Φετάχου), Ανδρίτσος, Μηλόπουλος (75′ Αρετσίνης), Σουλιάδης.

Γ. Δημητρίου: ‘Σημαντική νίκη σε τοπικό ντέρμπι’

Α’ ΕΠΣΕ: Αλλαγή ημέρας σε αγώνα πρωταθλήματος

Γ’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (13-14/4)