Αγαπημένα ΡΟΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Όλυμπος Γυμνού/Αμαρυνθιακός-Αίολος/Ζάρακες 1-3

Η ομάδα Αίολος/Ζάρακες κέρδισε την ομάδα Όλυμπος Γυμνού/Αμαρυνθιακός με 3-1, για τη δεύτερη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος νέων ‘Αναγνώστου Ιωάννης’.

Ο Μεταξάς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 11ο λεπτό. Στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης ο Δεμερούτης ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι τελικά ανέτρεψαν το σκορ και έφτασαν στη νίκη, χάρις σε δύο τέρματα του Πόγκα μέσα σε ένα τρίλεπτο (65′-68′).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου Χ./Γεωργαράς-Νικολάου Σ.

ΓΚΟΛ: 11′ Μεταξάς-42′ Δεμερούτης, 65′ & 68′ Πόγκας.

Όλυμπος Γυμνού/Αμαρυνθιακός (Βασίλης Σταματούκος): Παρασκευάς, Κοτρογιάννης, Καραδήμος, Χ. Πάλλης, Λέκα (70′ Ρόγκας), Π. Κριτσιώτης, Θαρρουνιάτης, Μεταξάς (60′ Α. Τσούμαρης), Ν. Κριτσιώτης (75′ Τουλούμης), Καρακίτσος (80′ Αγγελάκης), Π. Πάλλης.

Αίολος/Ζάρακες (Βαγγέλης Ντόβολης): Χασάπης (55′ Σαμαρτζής), Ηλίας, Κέλλης, Σταύρου, Ηλίας, Σπανός, Πόγκας, Φωτιάς, Δεμερούτης, Πηλιχός, Ρουμελιώτης.

Ελλήσποντος: Αγιασμός και επίσημη ‘πρώτη’ στις 29/8

Θανάσης Κούτος: Σάτιρα μέχρις εξάντλησης… των αποθεμάτων