Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο Εύβοιας (Γ’ Φάση): Μαντούδι-Δροσιά 1-4 (πέν., κ.δ.: 0-0, παρ.: 1-1)

Η Δροσιά επικράτησε στα πέναλτι του Μαντουδίου με 4-1 και πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Συγκλονιστική εξέλιξη είχε η αναμέτρηση με την κανονική διάρκεια του αγώνα να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς σκορ. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τους γηπεδούχους (είχαν απουσίες απ’ το βασικό σχήμα) να ανεβάζουν την απόδοση τους στην επανάληψη. Στην παράταση ο ΑΠΚΟ, που στο πρώτο ημίχρονο της είχε την υπεροχή, άνοιξε το σκορ στο 95′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χ. Ελευθερίου και την Αναγέννηση, που πίεσε στο δεύτερο 15λεπτο, να ισοφαρίζει λίγο πριν τη λήξη και του έξτρα ημίωρου με τέρμα του Λιάκου, οδηγώντας το ματς στα πέναλτι, όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 4-1.