EVIASPORTS ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Λήλας Βασιλικού-Νεάπολη 3-2

Ο Λήλας Βασιλικού επικράτησε της Νεάπολης με 3-2, για την 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων ‘Δεμερτζής Δημήτριος’.

Ο Μποχωρίτης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βασιλικού και στο 61′ ο Σαμαρτζής διπλασίασε τα τέρματα της. Ο ίδιος τέσσερα λεπτά σημείωσε και το τρίτο γκολ του Λήλαντα, με τη Νεάπολη να αντιδρά στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα. Ο Λαμπαδάκης λοιπόν μείωσε σε 3-1 στο 66′ και δύο λεπτά μετά ο Κυράνας διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπούρικας.

ΓΚΟΛ: 24′ Μποχωρίτης, 61′ & 65′ Σαμαρτζής-66′ Λαμπαδάκης, 68′ Κυράνας.

Λήλας Βασιλικού (Σταμάτης Σταμογιάννης): Μεταξούλης, Σιάνος, Γκόντε, Λιγκώνης, Κουτλάκης, Ορχανίσι, Κροκόδειλος, Τζαχόλλι, Παπαδημητρίου, Σαμαρτζής, Μποχωρίτης. (Κολιοβέτας, Καρλατήρας).

Νεάπολη (Γιάννης Οικονόμου): Τσιριγώτης, Μπαξεβάνης, Καρακασίλης, Κυράνας, Χατζημαργαρίτης, Λαμπαδάκης, Γιαννάκης, Δούλος, Παυλάρας, Αλεξανδράκης, Γιαπράκης. (Γεωργίου, Μπουραντάς, Θανάση, Χατζηδρόσος, Ηλιάδης).

ΠΑΟ Πολιτικών-Πισσώνας 6-1

Α’ ΕΠΣΕ: Αμαρυνθιακός-Λήλας Βασιλικού 3-1 (video)

Γ’ ΕΠΣΕ: Ματαίωση αγώνα πρωταθλήματος