Α’ ΕΠΣΕ: Αμαρυνθιακός-Όλυμπος Γυμνού 3-2 (pics)

Ο Αμαρυνθιακός κέρδισε τον Όλυμπο Γυμνού με 3-2, για την πέμπτη αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Η ομάδα της Βάθειας άνοιξε το σκορ στο 23′ με γκολ του Κοντραζίου και στο 43′ ο Ντουλελλάρι έκανε το 1-1. Ο Όλυμπος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ στο τέταρτο λεπτό της επανάληψης με τέρμα του Γ.Α. Κοκκάλα, όμως στη συνέχεια οι -τυπικά- γηπεδούχοι αντέδρασαν και εκείνοι με τη σειρά τους. Έτσι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Κοντραζίου σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και ισοφάρισε σε 2-2 στο 73′ και ο Τσούτσης στο 82′ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 υπέρ του Αμαρυνθιακού.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τουλούμης/Ιωάννου Α.-Κοτταρά.

ΓΚΟΛ: 23′ & 73′ Κοντραζίου, 82′ Τσούτσης-43′ Ντουλελλάρι, 49′ Γ.Α.Α. Κοκκάλας.

Αμαρυνθιακός (Γιώργος Κρόκος): Τόρα, Α. Σεφερλής, Νάτσης, Τριανταφύλλου, Πετράκης (88′ Κηρύκος), Σ. Μυρτέζα, Τσούτσης, Ζάνιος (80′ Αργύρης), Κοντραζίου, Ε. Μυρτέζα, Γ. Σεφερλής (62′ Κιμουλιάτης).

Όλυμπος Γυμνού (Γιάννης Μπασούκος): Χ. Μωραΐτης, Ρόγκας, Κοντογιάννης (24′ Μπαρώτας), Τσουμάνης, Νονάι, Θ. Μωραΐτης, Σακκής, Μιχελής (79′ Αγγελάκης), Ντουλελλάρι, Κοτρογιάννης, Γ.Α.Α. Κοκκάλας.

Δείτε τις φωτογραφίες του Τάσου Ζαχαριά απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλάτσατα-Ωρεοί 2-1