ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

Πρωτάθλημα Νεανίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (17-18 Οκτωβρίου)

Με τη 2η αγωνιστική και στους δύο ομίλους, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 17-18 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα Νεανίδων.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς στους δύο ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου 43-47

Απόλλων Χαλκίδας-Αστέρας Αλιβερίου 47-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-1/11)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Αστέρας Αλιβερίου

Άρης Θήβας-Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 2 4 2-0 109-92
2 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 2 3 1-1 97-82
3 ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 2 3 1-1 85-101
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 2 1 0-2 96-112

*Ο Απόλλων Χαλκίδας έχει ποινή -1 βαθμό από την περσινή περίοδο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 62
  2. Φουντουλάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 32
  3. Μπαράκου Π. (Αστέρας Αλιβερίου) 26
  4. Φραγκούλη (Άρης Θήβας) 24
  5. Μίχα (Αστέρας Αλιβερίου) 19
  6. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 17
  7. Πεσλή (Άρης Θήβας) 16
  8. Παπαδημητρίου (Άρης Θήβας) 15
  9. Νοϊμάϊερ (Απόλλων Χαλκίδας) 15
  10. Γεωργίου (Απόλλων Χαλκίδας) 14
  11. Μπαλαμπάνη (Αστέρας Αλιβερίου) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Φραγκούλη (Άρης Θήβας) 4
  2. Πεσλή (Άρης Θήβας) 4
  3. Φουντουλάκη (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  4. Νοϊμάϊερ (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  5. Μοιρώτσου (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  6. Νικόλα (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  7. Στραουνεάνου (Άρης Θήβας) 1
  8. Χαντζή (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  9. Πολυτήρα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

Κάδμος-Μάκαρος 38-69

Αλίαρτος-Σύλλας 15-80

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-31/10 & 1/11)

Μάκαρος-Σύλλας

Κάδμος-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 2 4 2-0 147-54
2 ΣΥΛΛΑΣ 2 4 2-0 141-54
3 ΚΑΔΜΟΣ 2 2 0-2 77-130
4 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 2 1 0-2 31-158

*Η Αλίαρτος έχει ποινή -1 βαθμό από την περσινή περίοδο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μάντζαρι (Μάκαρος) 33
  2. Μαχαίρα (Σύλλας) 30
  3. Πατσούρα (Σύλλας) 30
  4. Νίτσογλου (Σύλλας) 27
  5. Καραμέρη (Μάκαρος) 24
  6. Μπόβαλη (Κάδμος) 23
  7. Ξενοκώστα Χ. (Μάκαρος) 21
  8. Μπάτσαρη (Κάδμος) 20
  9. Καραηλιά (Μάκαρος) 17
  10. Ξενοκώστα Ι. (Μάκαρος) 16
  11. Σκούμα (Κάδμος) 15
  12. Μαργωμένου (Σύλλας) 15
  13. Λούμη Θ. (Σύλλας) 13
  14. Λίβα (Μάκαρος) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Νίτσογλου (Σύλλας) 3
  2. Σκούμα (Κάδμος) 3
  3. Μπάτσαρη (Κάδμος) 3
  4. Καραηλιά (Μάκαρος) 2
  5. Καραγιάννη Μ.Β. (Μάκαρος) 1
  6. Καραγιάννη Β.Μ. (Μάκαρος) 1
  7. Χαραλαμπίδη (Αλίαρτος) 1
  8. Σταματίου (Αλίαρτος) 1
  9. Μαργώνη (Αλίαρτος) 1
  10. Τσιώλη (Αλίαρτος) 1
  11. Πατσούρα (Σύλλας) 1
  12. Κυργιώργη (Σύλλας) 1
  13. Μαργωμένου (Σύλλας) 1
  14. Λούμη (Σύλλας) 1
  15. Κάντα (Σύλλας) 1
  16. Μπόβαλη (Κάδμος) 1

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα & βαθμολογία (7η αγωνιστική)

Παναγιώτης Νικολάου

Στις 24/7 στην Αιδηψό η προκριματική φάση Νεανίδων με τη συμμετοχή του Σύλλα!

Παναγιώτης Νικολάου

Επέστρεψαν στον Αίαντα Αυλίδας Κόφφας & Κόκκορης!

Παναγιώτης Νικολάου
-->