Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο Εύβοιας (Γ’ Φάση): Ιστιαία-Αρτεμησιακός 1-2

Ο Αρτεμησιακός κέρδισε την Ιστιαία με 2-1 και προκρίθηκε στα προημιτελικά του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Μετά από ένα ‘φλύαρο’ πρώτο ημίχρονο, χωρίς ιδιαίτερες αξιοσημείωτες στιγμές, στα μισά της επανάληψης η ‘Ένωση’ κατάφερε ν’ ανοίξει το σκορ με τέρμα του Ν. Γοργομάτης. Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, ισοφαρίζοντας στο 75′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (καταλογίστηκε ‘χέρι’ του Καλιβάτσι) του Μουτουσίδη, ο οποίος στο 90′ βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα (αξιοποιώντας ασίστ του παίχτη-προπονητή των φιλοξενουμένων Χ. Ανέστη), ολοκληρώνοντας την ανατροπή στο σκορ και χαρίζοντας τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα του Αρτεμησίου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Δάλλας-Βελέντζας.

ΓΚΟΛ: 67′ Ν. Γοργομάτης-75′ & 90′ Μουτουσίδης.

Ιστιαία (Δήμος Τσελίκας-Δημήτρης Ζουπανιώτης): Μουρίδης, Ντέντης, Παπασταμούλος, Τριανταφύλλου, Καλιβάτσι, Γλύκος, Α. Γοργομάτης, Στεργίου, Δημουλάκης, Ν. Γοργομάτης, Γαβριήλ (65′ Χονδρός).

Αρτεμησιακός (Χρήστος Ανέστης): Παναγιωτόπουλος, Κομποθανάσης (46′ Μπαλάνος), Αλεξίου (56′ Παπαδιώτης), Παπανδρέου (46′ Ν. Καρακάξης), Πετής, Γκογκομήτρος, Στραφιώτης, Φατσής, Μεταξιώτης (60′ Χ. Ανέστης), Μουτουσίδης, Σταματάκης.

Final-6 Νεανίδων: Σύλλας-Πρωτέας Βούλας 41-71

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αστέρας Βατώντα-ΑΕ Χαλκίδας 3-1

Β’ ΕΠΣΕ: Κοντά στην ολοκλήρωση της συγκρότησης των ομίλων