Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

Τ. Ταυταρίδης: ‘Δεχτήκαμε δύο ‘κρύα’ γκολ’

Δηλώσεις του προπονητή του Λήλαντα Βασιλικού Τάσου Ταυταρίδη, μετά το τέλος του αγώνα της ομάδας του με τον ΑΟ Χαλκίς, για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

‘Δυστυχώς γίνονται αυτά στο ποδόσφαιρο. Είχαμε πει στο ημίχρονο ότι έχουμε μια αριθμητική υπεροχή και πρέπει να την εκμεταλλευτούμε. Ήλπιζα και ‘γω να είμαστε λίγο πιο πιεστικοί, να αρχίσουμε τον αντίπαλο να τον βάζουμε μέσα στα καρέ, να έχουμε καλύτερη κυκλοφορία, να μην κινδυνεύσουμε τουλάχιστον από κάποιες ατομικές προσπάθειες, αλλά δυστυχώς δεχτήκαμε δύο γκολ, ‘κρύα’ θα έλεγα, από στημένες φάσεις από αράουτ, γιατί ο αντίπαλος ποδοσφαιριστής Τζάβρας είχε πολύ δυνατά αράουτ και το ξέραμε, και έτσι το σκορ μέσα σε δύο λεπτά από 1-1 πήγε 1-3 και η αντίπαλη ομάδα πήρε και ένα ηθικό πλεονέκτημα και φανήκαμε μετά ότι δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε, αυτό δείξαμε και δυστυχώς δεχτήκαμε ακόμη ένα τέρμα και χάσαμε το παιχνίδι’.

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-ΑΟ Χαλκίς 1-4

Δ. Λύκος: ‘Όταν παίζεις χαρτιά, στο τέλος βλέπεις με πόσα λεφτά έχεις μείνει’

Αλ. Τσέφεριν: ‘Η σεζόν θα ολοκληρωθεί μέχρι τον Αύγουστο’

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ Όμιλος): Πανόραμα (1/12)