Α’ ΕΠΣΕ: Ευβοϊκός Γουβών-Δροσιά 1-1

Ισοπαλία με σκορ 1-1 για Ευβοϊκό Γουβών και Δροσιά, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Ο Χ. Ελευθερίου άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 30′, με την ομάδα των Γουβών να φτάνει κοντά στην ισοφάριση στο 52′ με τελική προσπάθεια του Σαββόπουλου και τον Σωτηρόπουλο να αποκρούει σωτήρια. Οκτώ λεπτά μετά και ενώ ετοιμαζόταν ν’ αντικατασταθεί αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Σ. Ελευθερίου (για εξύβριση). Το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στο 78′ με κεφαλιά του Γιάγκου στο 78′ και ενώ ένα λεπτό πιο πριν ο ΑΠΚΟ είχε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2, με χαμένο τετ-α-τετ του Βαρσαμά.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουλιάρας/Δάλλας-Κοντογιαννίδης.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 60′ Σ. Ελευθερίου.

ΓΚΟΛ: 78′ Γιάγκος-30′ Χ. Ελευθερίου.

Ευβοϊκός Γουβών (Γιώργος Δημητρίου): Μιλάνι (46′ Αλεξίου), Δ. Σελίμης, Βασιλείου (89′ Βαλμάς), Παπανδρέου, Στραφιώτης (67′ Αλμπάνης), Βούλγαρης, Μαργέτης, Δημουλάκης (56′ Γαλιατσάτος), Τσώνος (56′ Γιάγκος), Ιωσήφ, Σαββόπουλος.

Δροσιά (Παναγιώτης Ελευθερίου): Σωτηρόπουλος, Τζαφέρος, Σεϊνταράσι, Δουρδουβέλας, Κάκιος, Προβής, Σ. Ελευθερίου, Διοκμετζίδης (84′ Τουλίτσης), Χ. Ελευθερίου (89′ Αλαφάκης), Βαρσαμάς, Μπρατσιώτης (60′ Κορδώνης).

Δ. Βαλκάνος: ‘Οι πρωταγωνιστές να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό’

Απολλωνίδες Ερέτριας: Αναβολή αγώνα με Βόλο 2004