Αγαπημένα ΡΟΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Κάνηθος-Ερμήλιος 2-3

Ο Ερμήλιος κέρδισε την Κάνηθο με 3-2, για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος παίδων ‘Δεμερτζής Δημήτριος’.

Ο Καλαμαράς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 11′ και στο 27′ ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα τους. Η ομάδα της Κανήθου αντέδρασε στην επανάληψη, μειώνοντας σε 1-2 στο 51′ με πέναλτι του Μωραΐτη και ισοφαρίζοντας πέντε λεπτά μετά με γκολ του Μπασούκου. Τελικά όμως ο Ερμήλιος κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τον Καλαμαρά να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, με το τρίτο του προσωπικό του τέρμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μπούρικας.

ΓΚΟΛ: 51′ Μωραΐτης, 56′ Μπασούκος-11′ & 27′ & 62′ Καλαμαράς.

Κάνηθος (Δημήτρης Δεληγιάννης): Αντωνιάδης, Κατσαμάγκος, Μπασινάς, Ζαφειρόπουλος, Μάρινης, Καρλής, Δήμου, Πρέλος, Μωραΐτης, Μπασούκος, Σπύρου. (Δεληγιάννης, Τσικόπουλος, Χούμπας, Καλημέρης).

Ερμήλιος (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Χ. Σαββίδης, Μπογιατζόγλου, Ερμήλιος, Γ. Σαββίδης, Θεοδώρου, Παναγιωτόπουλος, Τρίκκας, Μίσχος, Ράνος), Καλαμαράς, Γραμματικόγιαννης. (Ζαφείρης, Χότζα, Σπυρόπουλος).

Λ. Αυγενάκης: ‘Το Μητρώο Σωματείων νοικοκυρεύει το αθλητικό τοπίο στην Ελλάδα’

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αρτάκη-Παναρκαδικός 2-1 (video)

Ευβοϊκός Γουβών: Ανακοίνωση για αγώνα με Κεραυνό Χαλκίδας