Α' ΕΠΣΕ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-ΑΟ Χαλκίς 1-4

Ο ΑΟ Χαλκίς επικράτησε του Λήλαντα Βασιλικού με 4-1, για την 4η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι ‘νεραντζούρι’ άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό με μακρινό σουτ του Κωνσταντάγκα και στο 34′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τελική προσπάθεια από κοντά του Κουτσαυλή στην επαναφορά και έπειτα από απόκρουση του Αγριόδημου σε εκτέλεση φάουλ. Μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Θωμάς για διαμαρτυρία (οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε φάση με μαρκάρισμα του Λούκα απ’ τον Ευαγγελινό). Παρότι ο ΑΟΧ αγωνιζόταν με παίχτη λιγότερο στην επανάληψη κατάφερε να φτάσει τελικά στην επικράτηση και στο ‘4 στα 4′ που τον κρατά μόνο πρώτο στη βαθμολογία. Αρχικά στο 70′ ο Καραχάλιος εκμεταλλεύτηκε αναμπουμπούλα στην αντίπαλη άμυνα και έκανε το 1-2 με σουτ από κοντά και στο 78′ με γυριστό πλασέ σημείωσε το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στο 86’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κωνσταντάγκα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Δάλλας-Δελχάς.

ΓΚΟΛ: 35′ Κουτσαυλής-1′ & 86′ Κωνσταντάγκας, 70′ & 78′ Καραχάλιος.

Λήλας Βασιλικού (Τάσος Ταυταρίδης): Τσαβαρής, Ευαγγελινός (89′ Ντίντα), Καραλής, Αλεξίου, Κουτσαυλής, Αγγελάκης (66′ Παναγιώτου), Παπίλας, Τζαφέρος (89′ Μπενέτος), Κροκόδειλος (80′ Πεσχύρας), Ρουμπής, Αναγνώστου.

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Αγριόδημος, Κολιόπουλος, Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς, Τσούτης, Παλαιολόγος (73′ Τόλης), Καραχάλιος (80′ Μακρής), Κωνσταντάγκας (87′ Μπαλίου), Λούκας (87′ Πάλλης), Χαλιώτης.

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ατρόμητος Βασιλικών-Ευβοϊκός Γουβών 0-0