EVIASPORTS ΒΟΛΕΪ

ΟΠΕ Χαλκίδας: Νίκη για γυναίκες στο τάι-μπρέικ στην πρεμιέρα

Η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕ Χαλκίδας επικράτησε με 3-2 της Δεξαμενής Μεταμόρφωσης, για την 1η αγωνιστική της πρώτης τοπικής κατηγορίας ΕΣΠΑΑΑ.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν δυνατά στο πρώτο σετ, το οποίο κατέκτησαν με άνεση. Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να επικρατήσουν στα ‘σημεία’ και να ισοφαρίσουν. Ο ΟΠΕΧ επικράτησε σχετικά άνετα στο τρίτο σετ και στο τέταρτο η ομάδα της Μεταμόρφωσης κέρδισε στις λεπτομέρειες και ισοφάρισε ξανά τα σετ, οδηγώντας το ματς στο τάι-μπρέικ. Εκεί η ομάδα της Χαλκίδας παρουσιάστηκε πιο αποφασισμένη και τελικά έφτασε στη νίκη.

ΣΕΤ: 25-13, 22-25, 25-20, 23-25, 15-10.

ΟΠΕ Χαλκίδας (Σοφία Ιορδανίδου): Κορρέ, Μπέτσα, Μπίσκα, Ιορδανίδου, Παπαγεωργίου, Χριστοδούλου / Μαρινάκη, Ράζου – Δέδε, Καραβά, Καρυστινού, Μιχαλιά.