Αγαπημένα ΡΟΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Προποντίδα 2-3

Η Προποντίδα επικράτησε του Ληλαντίου με 3-2, για την πρώτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου του πρωταθλήματος νέων ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο Ντούρμας άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ στο έκτο λεπτό και ένα δεκάλεπτο αργότερα ο Νικόλαρος, διπλασίασε τα τέρματα της. Στο 31′ ο Τσιαμπαλής μείωσε σε 2-1 και έξι λεπτά μετά σκόραρε ξανά, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στο 66′ ο Σουρτζής ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ για την ‘Μπάρτσα’, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κοντογιαννίδης/Παππάς-Ντόβολης Ι.

ΓΚΟΛ: Ντούρμας 6, 16′ Νικόλαρος-31′ 37′ Τσιαμπαλής, 66′ Σουρτζής.

Ληλάντιο (Νίκος Ρόγκας): Βλάμης, Ηλιόπουλος, Ρουμελιώτης, Ντούρμας, Ματσούκας, Μάρκου, Καπουρίτης, Νικόλαρος, Ν. Μαρτσούκος, Σ. Μαρτσούκος, Αρτσίτας. (Βούλγαρης, Τραγκαλής, Σταγάκης, Κόκκινος,

Προποντίδα (Δημήτρης Καραγιάννης): Παππάς, Μακρυγιάννης, Μαστραντωνάς, Ψύχας, Θ. Πάλλης, Χ. Πάλλης, Τσιαμπαλής, Τασουλής, Σουρτζής, Τ. Συνοδάκης, Θεολόγης. (Α. Σπύρου, Παλιάτσος, Τ.-Ι. Συνοδάκης, Κυτίνος).