Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γ’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Ολυμπιακός Λίμνης-Ερμής Πηλίου 2-0 (pics)

Ο Ολυμπιακός Λίμνης κέρδισε με 2-0 τον Ερμή Πηλίου, για την 1η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γεωργαντζή και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, με τον Κούβαρη να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πόγκας/Πριόνας-Παπαθανασίου Δ.

ΓΚΟΛ: 25′ Γεωργαντζής, 46′ Κούβαρης.

Ολυμπιακός Λίμνης (Παναγιώτης Κολονιώτης): Ευαγγελόπουλος, Σ. Ξυδιάς, Λ. Ξυδιάς (84′ Π. Γαρυφάλλου), Γεωργαντζής, Αγγελόπουλος, Μαναρίτσας, Στεργίου (54′ Β. Γαρυφάλλου), Ευσταθίου (80′ Ζησιμάκης), Κούβαρης, Παναγιώτου, Ιωάννου.

Ερμής Πηλίου: Αλεξανδρής, Πατεράκης (46′ Κοτρώνης), Τζιβελάκης (65′ Ι. Παπαγεωργίου), Ψύχας, Λάιος, Βαρτζής, Ραβανός (37′ Παπακυριακού), Τζαφέρος, Γιαννουκάκος, Γεωργίου, Δ. Παπαγεωργίου.

Δείτε φωτογραφίες απ’ τον αγώνα, πατώντας ΕΔΩ.

Α’ ΕΠΣΕ: Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός 0-3