Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Β’ ΕΠΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Σταυρός-Μαντούδι 2-1

Ο Σταυρός κέρδισε το Μαντούδι με 2-1, για την τρίτη αγωνιστική του βορείου ομίλου της β’ τοπικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40′ με τέρμα του Χασαπίδη και στο 69′ ο Μαναρίτσας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι -που κέρδισε ο ίδιος- ισοφάρισε σε 1-1 για το Μαντούδι, που απ’ το 51′ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο (αποβολή του Γκάβαλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα). Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τζαμίχας βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Κωνστάντιος-Ρέτσας.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 51′ Γκάβαλης.

ΓΚΟΛ: 40′ Χασαπίδης, 90’+3′ Τζαμίχας-69′ Μαναρίτσας.

Σταυρός (Σταύρος Σταθαράς): Α. Καρκαλής, Κ. Λέκκας, Κεχαγιάς, Ταψής, Γ. Καρκαλής, Κ. Καραγκούνης (72′ Γ. Λέκκας), Χασαπίδης, Δ. Ξύγκης (56′ Ρούσσος), Ταυρής, Καπετάνιος (79′ Ν. Ξύγκης), Τζαμίχας.

Μαντούδι (Κώστας Ζυγογιάννης): Γ. Μπίλας, Δασκαλόπουλος, Τσιβίκας (90′ Καμπούρης), Τσικτσίρης, Τσούπρος, Λιάκος (46′ Βούλγαρης), Στεργίου, Λιάσκος, Μαναρίτσας, Τσούρτης (64′ Ν. Μπίλας), Γκάβαλης.

Πρώτη για XBA με Ζαρονικόλα, νέο ρόστερ, τούρτα και… σύνδεση με Κατάρ! (pics)

ΑΟ Ωρεών: Ο Π. Αναγνώστου στην τεχνική ηγεσία