Α’ ΕΠΣΕ: Αρτεμησιακός-Αυλωνάρι 2-4

Το Αυλωνάρι επικράτησε με 4-2 του Αρτεμησιακού, για την τρίτη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του ευβοϊκού ποδοσφαίρου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 22′ με τέρμα του Γ. Παναγιώτου και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καρατζάς διπλασίασε τα τέρματα τους. Στο 61′ ο Μπράχα έκανε το 0-3 και στο 70′ ο Μουτουσίδης μείωσε σε 1-3. Ο Ντραγκότι στο 89′ σημείωσε το τέταρτο γκολ του ΑΟΑ και στις καθυστερήσεις του ματς ο Μουτουσίδης με δεύτερο προσωπικό τέρμα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούκουρα/Λιαγκάκης-Δούκας.

ΓΚΟΛ: 70′ & 90’+4′ Μουτουσίδης-22′ Γ. Παναγιώτου, 45’+1′ Καρατζάς, 61′ Μπράχα, 89′ Ντραγκότι.

Αρτεμησιακός (Χρήστος Ανέστης): Παναγιωτόπουλος, Παπαδιώτης (46′ Κομποθανάσης), Μεταξιώτης (46′ Σταματάκης), Παπανδρέου, Ανέστης, Γκογκομήτρος, Στραφιώτης, Φατσής, Χατζηαθανασίου (55′ Μπαλάνος), Ν. Καρακάξης, Μουτουσίδης.

Αυλωνάρι (Γιώργος Τζόκας): Ν. Κούκης, Παππάς (90’+ Πόγκας), Μπρεγκανάκου (68′ Ν. Παναγιώτου), Καρατζάς, Μάλλιος, Καράπας, Γ. Παναγιώτου (72′ Παπανίκος), Μαστροκώστας (90’+ Μπράχο), Μπράχα, Μακρυνικόλας, Ντραγκότι.

Λ. Αυγενάκης: Έτσι θα γίνουν οι εκλογές στις Ομοσπονδίες

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Νηλέας Νεοχωρίου-Άρης Αγίου Ιωάννη 2-0