Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο Εύβοιας (Β’ Φάση): Αυλίδα-Απόλλων Ερέτριας 0-3

Ο Απόλλων Ερέτριας επικράτησε της Αυλίδας με 3-0 και πήρε την πρόκριση για την τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 25′ με ωραίο σουτ του Κικίδη και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 38′ με κεφαλιά του Κανάνι και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ απ’ τον σκόρερ του πρώτου γκολ της ομάδας της Ερέτριας. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 65′ με σουτ από πλάγια θέση του Μ. Καρλατήρα. Η ομάδα της Ερέτριας, είχε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης και δύο δοκάρια με Κικίδη και Φ. Τρεγκάι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Αντωνίου Χ.-Βελέντζας.

ΓΚΟΛ: 25′ Κικίδης, 38′ Κανάνι, 65′ Μ. Καρλατήρας.

Αυλίδα (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Πολυκαρπίδης, Κρητικός, Αβντιάι (63′ Βάθης), Θ. Φλώτσιος, Α. Φλώτσιος, Θωμάς (57′ Κοροβέσης), Β. Τσεμπελίκος (66′ Χασανάι), Γροντής (46′ Γροντής), Πάνου, Λεοντάρης (66′ Δουρμούσογλου), Θ. Τσεμπελίκος.

Απόλλων Ερέτριας (Δημήτρης Βαλκάνος): Σακκής (65′ Δαφνής), Μορφούλης (76′ Σμπιλήρης), Μ. Καρλατήρας, Βράκας, Λ. Καρλατήρας (76′ Μπέκος), Κικίδης, Κανάνι (65′ Τσίγκας), Μέτσιο, Κ. Τρεγκάι, Κρεμασμένος, Φ. Τρεγκάι (61′ Συκάς).

Αμαρυνθιακός: Συνεργασία με Όλυμπο Γυμνού στα τμήματα υποδομής

Λ. Σπίντζος: ‘Ότι αξίζει καλείται στην εθνική ομάδα’