ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Αστ. Αλιβερίου-Άρης Θήβας 35-54

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο με το σκορ στο 20-22, ο Άρης Θήβας ανέβασε ταχύτητα, πέτυχε ένα επιμέρους σκορ 2-18 στην γ’ περίοδο και εξασφαλίζοντας διαφορά ασφαλείας, έφτασε στη νίκη απέναντι στον Αστέρα Αλιβερίου με 35-54 για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος Νεανίδων.

Διαιτητές: Χατζής-Καρβούνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-14, 20-22, 22-40, 35-54.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Μπαράκου Δ., Μπαράκου Π. 14, Μπαλαμπάνη 8, Νικόλα 4, Πέππα Α., Πέππα Σ., Μίχα 4, Καρατζά, Ιωάννου 3, Γκόρου 2.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Φραγκούλης-Ντζόγια): Κάμπου 4, Στοιχειού, Ντελημιχάλη 2, Οικονομάκη 4, Σουβλή 1, Μπουντούλη 4, Φραγκούλη 14 (2), Παπαδημητρίου 13, Γεωργίου 2, Στραουνεάνου 5 (1), Κακά, Πεσλή 5 (1).

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα παμπαίδων-παγκορασίδων & ‘Γαλανόλευκα Αστέρια’ (4-5/3)

Γεν. Συνέλευση και εκλογές για τους κριτές στις 28 Ιουνίου

Λ. Αυγενάκης: ‘Πλήρες πλάνο επανέναρξης του συνόλου του ερασιτεχνικού αθλητισμού’