ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΣΕ

ΠΑΙΔΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Σύλλας Αιδηψού-Λοκρός 58-59

Συναρπαστικό ματς που κρίθηκε στο φινάλε, με τον Λοκρό να παίρνει τη νίκη με 58-59 χάρη σε καλάθι του Ζότο στα τελευταία δευτερόλεπτα!

Ο Σύλλας έχασε την τελευταία επίθεση και η ομάδα της Αταλάντης πήρε το ροζ φύλλο αγώνος που τη διατηρεί πρώτη στο βαθμολογικό πίνακα με 2/2 νίκες.

Ματς με σασπένς και με πολλές ανατροπές στο σκορ, με τον Λοκρό μπροστά στο ημίχρονο με 21-29 αλλά τον Σύλλα να κάνει ένα εξαιρετικό τρίτο 10λεπτο που τον έφερε στη θέση του οδηγού με 51-45.

Στην τελευταία και καθοριστική περίοδο όμως, η ομάδα της Αταλάντης ήταν καλύτερη και με τον Ζότο να πετυχαίνει σε αυτό το διάστημα τους 7 τελευταίους πόντους της ομάδας του, πήρε τη νίκη με 58-59.

Για τον Σύλλα, αυτή ήταν η πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Κάλφα-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-10, 21-29, 51-45, 58-59.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Ρουμελιώτης-Χράπαλος): Αγαπητός 12 (2), Πρένγκα, Γόμβος, Φακίτσας 22 (5), Χαλέμπας, Χαλκιάς, Αγκόλι 5 (1), Πετεβές 2, Μοβσεσιάν, Δούμας, Κορομπίλης, Κούτρας 17 (1).

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Μάτος): Γκριτζάπης, Γεωργουσόπουλος, Ζότο 28, Παπαγεωργίου, Ανέστης 16 (1), Μυρογιάννης 4, Ξηρογιάννης 11, Τόπι.

Φιλικό: ΧΒΑ-Απόλλων Χαλκίδας 80-59