Αγαπημένα ΡΟΗ ΒΟΛΕΪ

ΟΠΕ Χαλκίδας: Πρεμιέρα με νίκη για κορασίδες!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τη φετινή αγωνιστική περίοδο η ομάδα κορασίδων του ΟΠΕ Χαλκίδας, επικρατώντας στον πρώτο αγώνα πρωταθλήματος του Αγίου Στεφάνου με 3-0 σετ.

Η ομάδα της Χαλκίδας έφτασε σε άνετο ‘τρίποντο’, με τις φιλοξενούμενες να είναι πιο ανταγωνιστικές στο δεύτερο σετ, αφού στα άλλα δύο οι γηπεδούχες επικράτησαν με διψήφια διαφορά.

ΣΕΤ: 25-7, 25-19, 25-13

ΟΠΕ Χαλκίδας (Σοφία Ιορδανίδου): Καραβά, Μπίτσα, Χριστοδούλου, Σ. Παναγιωτοπούλου, Μαραγιάννη, Καρυστινού / Ράζου, Γιατσάι – Παπαγιαννοπούλου, Κατσαρού, Κορρέ, Καραγιώργου.

Αναλυτικά τ’ αποτελέσματα και η βαθμολογία στον πρώτο όμιλο του πρωταθλήματος Κ-18 κοριτσιών ΕΣΠΑΑΑ:

Κάρυστος-Καπανδρίτι 3-2 (27-25, 25-20, 18-25, 17-25, 15-9)

ΟΠΕ Χαλκίδας-Άγιος Στέφανος 3-0 (25-7, 25-19, 25-13)

Σχολή Μωραΐτη-Ηρακλής Χαλκίδας 0-3 (15-25, 13-25, 18-25)

Ωρωπός-Λεωνίδας Βασιλικού 3-1

Ρεπό: Ζηρίνειος

1. ΟΠΕ Χαλκίδας 3 3-0