ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας 54-74

Με το δεξί μπήκε στη νέα αγωνιστική περίοδο ο Απόλλωνας Χαλκίδας που επικράτησε στο κλειστό Πειραϊκής-Πατραϊκής της ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 54-74 για τον β’ όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα και όντας εύστοχοι από την περιφέρεια προηγήθηκαν με 19-15 στο 10′ και με 32-27 στο ημίχρονο.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 0-18 στα πρώτα 7 λεπτά του γ’ δεκαλέπτου κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με 43-49 στο 30′ και να επικρατήσουν με το τελικό 54-74.

Κορυφαίος των νικητών ο Δεμερτζής που σημείωσε 25 (2) πόντους και ακολούθησαν οι Ζαχαριάδης και Σταματίου, ενώ για την ΑΕΕΠ Χαλκίδας ο Ρουμπής τελείωσε με 15 (1).

Διαιτητές: Χαϊνά-Νικολιάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 32-27, 43-49, 54-74.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ-Πετρόπουλος): Ρουμπής 15 (1), Καπετάνιος 9 (1), Ιωάννου 3 (1), Βουρδάνος, Καρακατσάνης, Τσάλας 6, Οικονόμου 11 (1), Κικίδης 10, Ροποτός, Παπαλιόλιος, Σταμέλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης-Νικολάου): Κοτρογιάννης 6, Λειβαδίτης 5 (1), Δεμερτζής 25 (2 τρ., 10 ριμπ.), Σταματίου 16 (2), Ζαχαριάδης 16 (9 ριμπ.), Καραμούζης, Στρατής, Ζερβουδάκης 4, Μπέλεχας 2, Ματάι.

Δείτε τις φωτογραφίες του Γιάννη Δαλιάνη απ’ το παιχνίδι, πατώντας ΕΔΩ.

Γ’ Εθνική: ‘Φωνάζει’ και ο 2ος όμιλος, επιστολή-φωτιά στην ΕΠΟ!

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αποτελέσματα & βαθμολογία (8η αγωνιστική)

Α’ ΕΠΣΕ: ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΔΡΟΣΙΑ 4-0