Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Δύστος-Κάρυστος 1-2 (παρ., κ.δ.: 1-1)

Η Κάρυστος κέρδισε στον Δύστο την τοπική ομάδα με 2-1 στην παράταση και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο ΑΟΔ άνοιξε το σκορ στο πέμπτο λεπτό με γκολ του Κυρίτση και ο ΑΟΚ ισοφάρισε στο 67′ με τέρμα του Ρούσσου, το οποίο οδήγησε το ματς στην παράταση. Εκεί οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν χάρις στο γκολ του Ζάνι, δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση και της παράτασης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας/Ντόβολης Ι.-Παπαθανασίου Γ.

ΓΚΟΛ: 5′ Κυρίτσης-67′ Ρούσσος, 110′ Ζάνι.

Δύστος (Παναγιώτης Ηλίας): Γούναρης, Μπόκαρης, Τσαρούμης, Παγώνης, Χ. Μαστροκώστας, Γ. Πηλιχός (81′ Πιλάτης), Μοιρώτσος, Ηλίας, Α. Πηλιχός (65′ Σίμωσης), Κιούσης (86′ Δήμου), Κυρίτσης (103′ Μάλλιος).

Κάρυστος (Ηλίας Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής, Καράβολας, Σφυρίδης, Ραβιόλος (65′ Ζάνι), Τούρλας, Κασέμι, Ναυπλιώτης, Δήμου, Σούρλας (113′ Νταουτλλάρι), Ρούσσος (113′ Κεφαλάς).

Η Ελευθερία Σαραντίδου η νέα πρόεδρος της Περιφερειακής Επιτροπής Κολύμβησης Αν. Στερεάς & Εύβοιας

Σύνδεσμος Προπονητών: Συνάντηση με το ΔΣ της ΕΠΣΕ

Α’ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής (9-10/11)