ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Β’ Φάση): Δροσιά-Μακρυκάπα 5-3 (πέν., κ.δ. & παρ.: 0-0)

Η Δροσιά επικράτησε στα πέναλτι της Μακρυκάπας με 5-3 και προκρίθηκε στην τρίτη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Μετά από ένα 90λεπτο χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις μπροστά στις δύο εστίες, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, όπου δημιουργήθηκαν αρκετές φάσεις για να ανοίξει το σκορ. Αρχικά στο 92′ ο Βαρσαμάς με σουτ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ και δύο λεπτά μετά ο Λουκάς με κεφαλιά μετά από κόρνερ και από καλή θέση, δεν μπόρεσε και εκείνος να βρει στόχο, ενώ στο 99′ οι ‘λύκοι’ ήταν εκείνη που έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ, όταν μετά από παράλληλη μπαλιά του Χίου ο Σίδερης δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει σε κενή εστία. Πέντε λεπτά μετά νέα καλή στιγμή για τον ΑΟΜ με σουτ του Μπαλαμπάνη, που πέρασε δίπλα απ’ το δοκάρι του Σωτηρόπουλου, με τον ρυθμό να πέφτει στο β’ μισό του έξτρα ημίωρου, έτσι η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι, με τον ΑΠΚΟ τελικά να επικρατεί με 5-3.