Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (16/9/2018): Ιστιαία-Σκεπαστή 1-2

Η Σκεπαστή επικράτησε στην παράταση της Ιστιαίας με 2-1, σαν σήμερα 16/9, για τη 2η φάση του κυπέλλου Εύβοιας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28′ με τέρμα του Καψάλα και στο 57′ ο Δήμου ισοφάρισε για την ‘Ένωση’ σε 1-1, που δεν άλλαξε ως την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του  αγώνα. Στην παράταση η Σκεπαστή κατάφερε να φτάσει στη νίκη-πρόκριση, χάρις στο τέρμα του Δ. Γερογιάννη στο 93′.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σπανός/Μητρολιός-Λιαγκάκης.

ΓΚΟΛ: 57′ Δήμου-28′ Καψάλας, Δ. Γερογιάννης.

Ιστιαία (Στάθης Κατσικογιάννης): Μουρίδης, Α. Τριανταφύλλου, Ι. Τσώνος (99′ Λάβας), Παπανδρέου, Σ. Τριανταφύλλου, Ελμαζάι, Σ. Τσώνος (69′ Σταθαράς), Αρσενόπουλος, Δήμου (115′ Σταμούλος), Μπερμπεράι, Πετής (79′ Γερογιώργης).

Σκεπαστή (Βαγγέλης Μπεκάκος): Σωτηρόπουλος, Καρατζούδης (60′ Καλλίτσης), Ανδρέου, Κωνσταντός, Κατσός, Π. Γερογιάννης (68′ Δ. Γερογιάννης), Γεωργίου, Ι.Β. Θαλασσινός, Καψάλας, Θ. Θαλασσινός, Αλεξίου.

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Άγιος Λουκάς/Σκύρος-Αμαρυνθιακός 6-1 (photo album)

Π. Ελευθερίου: Έντονο & δημιουργικό Σαββατοκύριακο!

Πιθανή η συνέχιση των σχολικών πρωταθλημάτων το καλοκαίρι!