ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Παντριαδικός-ΑΟ Χαλκίς 1-5

Ο ΑΟ Χαλκίς επικράτησε με 5-1 του Παντριαδικού και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Οι ‘νεραντζούρι’ άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Θωμά, ο Λούκας εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 16′ ο Κωνσταντάγκας διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟΧ. Στο 37′ ο Μακρής κινήθηκε από τα δεξιά και πάσασε στον Λούκα, ο οποίος τελείωσε επιτυχημένα τη φάση, σημειώνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και στο 57′ πέτυχε χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το σκορ σε 0-4. Ο Χρόνης στο 70′ μείωσε για την ομάδα της Τριάδας, κάνοντας το 1-4 και ο Βουρδάνος στο 89′ διαμόρφωσε το τελικό 1-5. Στην επανάληψη ο Παναγιώτης Τοκπασίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης/Αργύρης-Αντωνίου Χ.

ΓΚΟΛ: 70′ Χρόνης-2′ & 37′ & 57′ Λούκας, 16′ Κωνσταντάγκας, 89′ Βουρδάνος.

Παντριαδικός (Σταμάτης Μπαλάνος): Παμφίλης (62′ Γ. Γκρινιάρης), Εμάνουελ, Ν. Τσάλας (58′ Κουρούπης), Σ. Γκρινιάρης, Ρ. Τσάλας (87′ Παπακωνσταντίνου), Αργυρίου, Καρατζάς, Καλλάης, Ράζος (58′ Λαφαζάνης), Χρόνης, Σαρρής.

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Αγριόδημος (61′ Μήλιος), Κολιόπουλος (56′ Ρογαλίδης), Καρβελάς, Τζάβρας, Θωμάς (65′ Βουρδάνος), Ζιζόλλι, Πάλλης (56′ Θανάσης), Μακρής, Κωνσταντάγκας, Λούκας (61′ Μπαλίου), Παλαιολόγος.

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Αθλόπολις-Ερμήλιος 5-2

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Τροποποιητική διάταξη για το πρωτάθλημα