Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Μαρμάρι-Αυλωνάρι 1-5

Το Αυλωνάρι επικράτησε του Μαρμαρίου με 5-1 και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο Παναγιώτου άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΑ στο 5ο λεπτό και στο 11ο έγινε το 0-2, με αυτογκόλ του Νάκα. Ο ΑΟΜ μείωσε σε 1-2 με τον Μπαλογιάννη στο 14′, σκορ που διατηρήθηκε ως το πρώτο τέταρτο της επανάληψης, όταν ο Μπράχα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 1-3. Ο επιθετικός του Αυλωναρίου, σημείωσε και τα επόμενα δύο τέρματα της ομάδας του, στο 68′ και στο 88′, διαμορφώντοντας το τελικό αποτέλεσμα και πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κασομούλης/Κελεπούρης-Παππάς

ΓΚΟΛ: 14′ Μπαλογιάννης-5′ Παναγιώτου, 11′ Νάκας (αυτογκόλ), 60′ & 68′ & 88′ Μπράχα.

Μαρμάρι (Γιώργος Σιδέρης): Γκίκας (62′ Σιδέρης), Χελιώτης, Κουσάς, Καλογερίδης (26′ Βαζιουράκης λ.τ.), Νάκας (46′ Διακάκης), Ποδαράς, Κασνής, Κολέσι, Παναγιωτίδης, Κατσικάς, Μπαλογιάννης (62′ Κέκης).

Αυλωνάρι (Γιώργος Τζόκας): Κιούσης, Πόγκας (46′ Κρόκος), Μπρεγκανάκου (75′ Ξυράφης), Καρατζάς, Παππάς, Καράπας (77′ Κούκης), Γλυκός (46′ Μάλλιος), Μαστροκώστας (70′ Ντραγκότι), Μπράχα, Μακρυνικόλας, Παναγιώτου.

Β΄ ΕΠΣΕ: Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (10-11/11)

Σαν Σήμερα (6/4/2013): ΑΕΚ Νέου Πύργου-Άτταλη 5-1

Θανάσης Κούτος: Ευβοϊκό ποδόσφαιρο… σε εφιαλτικό στροβίλισμα…