Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αμαρυνθιακός-ΑΕ Χαλκίδας 5-1

Ο Αμαρυνθιακός επικράτησε με 5-1 της ΑΕ Χαλκίδας, σε φιλικό τεστ προετοιμασίας.

Ο Σ. Μυρτέζα άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Βάθειας στο ένατο λεπτό και ο Τσούτσης στο 34′ διπλασίασε τα τέρματα της. Στο 40′ ο Πετράκης σημείωσε το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων και ένα δίλεπτο αργότερα ο Τριανταφύλλου μείωσε σε 3-1 για την ΑΕΧ. Λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου της επανάληψης ο Γ. Σεφερλής πέτυχε το τέταρτο τέρμα του Αμαρυνθιακού και στο 82′ ο Σταματάκος διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Ακριώτης-Παπαθανασίου Γ.

ΓΚΟΛ: 9′ Σ. Μυρτέζα, 34′ Τσούτσης, 40′ Πετράκης, 55′ Γ. Σεφερλής, 82′ Σταματάκος-42′ Τριανταφύλλου.

Αμαρυνθιακός (Γιώργος Κρόκος): Τόρα, Σ. Μυρτέζα, Τσούτσης, Τριανταφύλλου, Στουραΐτης, Α. Σεφερλής, Κιμουλιάτης, Νάτσης, Α. Κοντραζίου, Ζάνιος, Πετράκης. (Α. Μυρτέζα, Σταματάκος, Μεταξάς, Κηρύκος, Παρασκευάς, Γεροντίτης, Γ. Σεφερλής).

ΑΕ Χαλκίδας (Μανώλης Βέττας): Τρίκας, Γεραντώνης, Φισκατώρης, Τσιτσόπουλος, Πατουλιάς, Ράζος, Δούμας, Φρυγανάς, Αλεξίου, Γουναρόπουλος, Τριανταφύλλου. (Τσοκάνης, Βάθης, Μούντριχας, Αναστασίου, Σταθαράς, Φρυγανάς, Παπαρίδης).

Α’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (15/1)

Παλαίμαχοι Αρτάκης: Συμμετέχουν σε φιλανθρωπικό τουρνουά στον Πειραιά

Σαν Σήμερα (17/5/2009): Ηρακλής Ψαχνών-Πέλοπας Κιάτου 6-1