Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): Ερμήλιος-Ελλήσποντος 1-7

Ο Ελλήσποντος επικράτησε του Ερμήλιου με 7-1 και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο Ερμήλιος άνοιξε το σκορ στο 16′ με τελική προσπάθεια του Δούκα, ενώ δέκα λεπτά μετά περίπου ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ των γηπεδούχων, που διαμαρτυρήθηκαν. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ελλήσποντος, έβγαλε αντίδραση και πήρε μια εντυπωσιακή πρόκριση με 7-1, με τον Ανέστη να κάνει χατ-τρικ, τον Κουζούλογλου να σκοράρει δύο φορές και μία ο Λάζρι, ενώ το άλλο γκολ των φιλοξενούμενων προήλθε από αυτογκόλ του Πέντσιου.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούκουρα/Πριόνας-Παπαθανασίου.

ΓΚΟΛ: 16′ Δούκας-46′ & 77′ & 90 Ανέστης, 56′ & 65΄ Κουζούλογλου, 68΄ Πέντσιος (αυτογκόλ), 74΄ Λάζρι.

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Χότζα, Πετράκης (78΄ Ξεφτεράκης), Φλώρος (78΄ Πρεβεζάνος), Πέντσιος, Κ. Μπουρνάζος, Καπατσούλιας, Τζίδρας, Μπανάσης (63΄ Φωτιάδης), Μπασινάς (58΄ Παλπάνης), Δούκας( 78΄ Βοϊλάκης), Γ. Μπουρνάζος.

Ελλήσποντος (Κώστας Καλλιμάνης): Λεμονής, Γιαλός, Νάνος (25′ Μαρίνος), Γεωργίου, Ρουμελιώτης (85′ Κουσερής), Αγγελάτος, Καλέντζης (46′ Λάζρι), Κατσίμπρας, Κουζούλογλου (75′ Λιάσκος), Ανέστης, Ντούμας (75′ Κουτσαυλής).