Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ (Α’ Φάση): ΑΕ Χαλκίδας-Καλοχώρι/Παντείχι 3-4 (παρ., κ.δ.: 3-3)

Το Καλοχώρι/Παντείχι επικράτησε στην παράταση της ΑΕ Χαλκίδας με 4-3 και πήρε την πρόκριση για τη δεύτερη φάση του κυπέλλου Εύβοιας ‘Πανταζής Απόστολος’.

Ο Θ. Καραμπάς άνοιξε το σκορ για τον ‘δικεφάλο’ και τέσσερα λεπτά μετά σκόραρε και ο Σαμπάνης για τους φιλοξενούμενους, κάνοντας το 0-2. Ο Τριανταφύλλου μείωσε σε 1-2 για την ΑΕΧ στο 26′ και στο 53′ ο Δούμας ισοφάρισε σε 2-2. Ο Μήτρου έδωσε και πάλι το προβάδισμα στο Καλοχώρι/Παντείχι στο 80′, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, όμως ο Γεραντώνης ισοφάρισε ξανά για τους γηπεδούχους στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, οδηγώντας το ματς στην παράταση. Εκεί τελικά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στη νίκη-πρόκριση, χάρις στο δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σαμπάνη, με πέναλτι αυτή τη φορά, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 3-4, στο 112ο λεπτό. Στο 118′ αποβλήθηκαν οι Δούμας-Σταμέλος, έπειτα από μεταξύ τους διαξιφισμό.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κηρύκος/Βελέντζας-Παππάς

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 118′ Δούμας-118′ Σταμέλος.

ΓΚΟΛ: 26′ Τριανταφύλλου, 53′ Δούμας, 90’+3′ Γεραντώνης-17′ Θ. Καραμπάς, 21′ & 112′ Σαμπάνης, 80′ Μήτρου.

ΑΕ Χαλκίδας (Μανώλης Βέττας): Παπαρίδης, Γεραντώνης, Γρίβας (27′ Αναστασίου), Τσιτσόπουλος, Πατουλιάς, Ράζος (81′ Μούντριχας), Τσοκάνης (63′ Γουναρόπουλος), Γ. Φρυγανάς, Δούμας, Φισκατώρης (81′ Διαμαντάκης), Τριανταφύλλου.

Καλοχώρι/Παντείχι (Κώστας Σταματίου): Πάττας, Χατζηαντωνάκης (53′ Σταμέλος), Μάλλιαρης, Βλάχος, Κονόμι, Σαμαρτζής (53′ Χασανλάρι), Ζαχαριάδης (67′ Τρίκκας), Αποστόλου, Ευσταθίου (46′ Μήτρου), Θ. Καραμπάς, Σαμπάνης.

Κλειστά όλα τα γήπεδα τουλάχιστον μέχρι 11 Απριλίου!

Live streaming για τους κατόχους καρτών διαρκείας του Τελεθριακού!

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Ληλάντιο-Μεσσάπειος 5-1 (pics)