Αγαπημένα ΡΟΗ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Καστέλλα-Ερμήλιος 4-1

Η Καστέλλα επικράτησε του Ερμήλιου με 4-1, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40′ με γκολ του Ντεγιάννη και στο 52′ ο Θ. Γραμματικόγιαννης διπλασίασε τα τέρματα τους. Ο Κουβούσης σημείωσε το τρίτο τέρμα του ΑΠΟΚ στο 70′ και δύο λεπτά μετά ο Δούκας μείωσε σε 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 77′ με γκολ του Α. Γραμματικόγιαννη.

Καστέλλα (Τάκης Σπυρόπουλος): Καρύμπας (Στόγιος), Αργύρος, Μπέκος, Α. Παπαδόπουλος, Παύλιδης, Σίμωσης, Κώστογλου, Α. Γραμματικόγιαννης, Ντεγιάννης, Καραμούζης, Μαμτζαδέριας. (Θ. Γραμματικόγιαννης, Χριστοδούλου, Κουβούσης, Κύτρας).

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Πρέντσι (Δήμος), Τζίδρας, Γ. Μπουρνάζος, Κ. Μπουρνάζος, Καπατσούλιας, Μπανάσης, Πετράκης, Μπασινάς, Δούκας, Πέντσιος, Φλώρος. (Ξεφτεράκης, Γκούμας, Πρεβεζάνος, Παλαιολόγος, Φωτιάδης).

• Πριν την έναρξη του φιλικού πραγματοποιήθηκε η πρώτη συγκέντρωση της ακαδημίας της Καστέλλας για τη νέα αγωνιστική περίοδο.