EVIASPORTS Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Προποντίδα-Ερμήλιος 2-3

Ο Ερμήλιος κέρδισε με 3-2 την Προποντίδα, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Ο Γκιόσι με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο δέκατο λεπτό και στο μισάωρο ο Ερμήλιος ισοφάρισε με σουτ του Μπασινά. Η ‘Μπάρτσα’ πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 69′ μμε αυτογκόλ του Πρεβεζάνου, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα, φτάνοντας στην ανατροπή του σκορ. Έτσι στο 81′ ο Αλάμαρας ισοφάρισε σε 2-2 και δύο λεπτά μετά ο Δούκας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Προποντίδα (Παναγιώτης Σκόνδρας): Γιαννακός, Θαλάσσης, Κ. Παπακωνσταντίνου, Παππάς, Κουτσαυλής, Ι. Παπακωνσταντίνου, Ράνα, Α. Πάλλης, Γκιόσι, Μπαϊμπάκης, Χ. Πάλλης. (Στούπας, Τσακόγιας, Συνοδάκης, Τσιαμπαλής, Παπασωτήριος, Αθανασίου, Βελούσι)

Ερμήλιος (Δημήτρης Ερμήλιος): Πρέντσι, Βοϊλάκης, Γκούμας, Μπασινάς, Γ. Μπουρνάζος, Παλπάνης, Πέντσιος, Φλώρος, Καπατσούλιας, Μπανάσης, Ξεφτεράκης. (Χότζα, Κ. Μπουρνάζος, Δούκας, Πρεβεζάνος, Φωτιάδης, Σαββίδης, Αλάμαρας).

Στον Κάδμο ο Γ. Γκρινιάρης

(ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑ) ΕΠΟ: Επανάσταση στα τοπικά πρωταθλήματα με εφαρμογή Τεχνητής Νοημοσύνης (A.I.) & VAR!

Αμαρυνθιακός: Ελεύθερος ο Γ. Σταματάκος