Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΣΥΝΤΑΚΤΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ηρακλής Ψαχνών-Κεραυνός Αγίου Θωμά 3-1

Ο Ηρακλής Ψαχνών κέρδισε με 3-1 τον Κεραυνό Αγίου Θωμά, στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του ‘γηραιού’ ενόψει της νέας περιόδου.

Πρώτη καλή στιγμή του αγώνα στο 10′ και ήταν για τους φιλοξενούμενους με πλάγιο σουτ από αριστερά του Μανή, που μπλόκαρε εύκολα ο Ντουμάνης και δύο λεπτά μετά και πάλι ο Ντουμάνης εξουδετέρωσε δυνατό σουτ του ποδοσφαιριστή του Κεραυνού. Στο 15′ με ‘ψαλιδάκι’ ο Μήτρου είχε την πρώτη τελική για τους γηπεδούχους, με την μπάλα να κοντράρει σε πόδια αμυντικών. Οι φάσεις συνεχίστηκαν σε ένα παιχνίδι με πολύ καλό ρυθμό απ’ τα πρώτα λεπτά και στο 23′ είχαμε σουτ του Σκριβάνου μέσα απ’ την περιοχή που μπλόκαρε ο πορτιέρο της ομάδας του Αγίου Θωμά. Διπλό σουτ τρία λεπτά μετά για τον Ηρακλή, με Σκριβάνο και Τόσκα, με τον Δρενάφτση και πάλι να αντιδρά αποτελεσματικά. Στο 32′ νέα καλή στιγμή για τον Ηρακλή, με τον Σκριβάνο να γυρίζει πίσω την μπάλα στον Τσολάκο, ο οποίος επιχείρησε δυνατό σουτ, το οποίο δεν βρήκε στόχο, ενώ στο επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τελική προσπάθεια του Μάνη.

Η ομάδα των Ψαχνών πίεσε για την ισοφάριση και αφού έχασε δύο ακόμη ευκαιρίες με τους Σκριβάνο και Ντελέκο, ο πρώτος στο 42′ εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας και με πλασέ από κοντά έκανε το 1-1 και δύο λεπτά μετά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Τελικά στο 45′ ο Ντελέκος με πλασέ, αξιοποίησε κάθετη μπαλιά του Σταματάκου, ολοκλήρωσε την ανατροπή στο σκορ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, με τον Ηρακλή και πάλι να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, χάνοντας ευκαιρίες για τρίτο γκολ, στο 60′ με Μήτρου, Σκριβάνο (μπλόκαρε ο Δρενάφτσης) και στο 65′ με κεφαλιά του Ντελέκου που έφυγε ελάχιστα άουτ, καταφέρνοντας τελικά να φτάσει στο 3-1 στο 90′, με τον Μώρο να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τουλούμης/Πριόνας-Ιωάννου Α.

Ηρακλής Ψαχνών (Θανάσης Μεθενίτης): Ντουμάνης, Ζουλιώτης, Μαρίνης, Αντζέλι, Ρεπετσάς, Τσολάκος, Σταματάκος, Ντελέκος, Π.Λ. Σκριβάνος, Τόσκα, Μήτρου. (Ματράκας, Χατζηαντωνίου, Σπυράκης, Αλαφάκης, Κατσαρής, Σπανός, Μώρος, Κολιός).

Κεραυνός Αγίου Θωμά (Γιώργος Λάμπρου): Δρενάφτσης, Κόκκαλης, Λάμπρου, Αυλωνίτης, Κνέζεβιτς, Β. Ανυφαντής, Δουγιέκος, Καλοχωρίδης, Βουγιέσης, Ρεσβάνης, Νάνης. (Λεοντής, Δρίτσας, Βέσελι, Τσιμπός, Α. Ανυφαντής, Καραμπιτσάκος, Μάμαλης, Μαΐσογλου, Μυτάκης, Κωδωνάς, Δάρρας).

Α’ ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα & διαιτητές (10/4)

Π. Ελευθερίου: Συνάντηση με τον Δήμαρχο Χαλκιδέων Χ. Παγώνη

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Αναβολή της 1ης αγωνιστικής