EVIASPORTS ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ Β΄ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΗΛΕΣ

Β’ ΕΠΣΕ: Αφιέρωμα στον Δύστο

Ο Δύστος πήρε την 9η θέση στον νότιο όμιλο της Β’ ΕΠΣΕ, για την περίοδο 2019-20.

Ανταγωνιστικός παρουσιάστηκε και στο φετινό -αναβαθμισμένο και πιο απαιτητικό- πρωτάθλημα του νοτίου ομίλου της β’ κατηγορίας ο ΑΟΔ. Κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος είχε σε γενικές γραμμές μια σταθερή πορεία, χωρίς ιδιαίτερα ‘σκαμπανεβάσματα’ κινούμενος στο μέσο της βαθμολογίας. Δεν κινδύνευσε, δεν διεκδίκησε όμως και κάτι παραπάνω από ένα όσο το δυνατόν καλύτερο βαθμολογικό πλασάρισμα. Σχετικά δυνατός στην έδρα του, όμως και μακριά απ’ τον Δύστο ήταν υπολογίσιμος αντίπαλος για κάθε γηπεδούχο, μαζεύοντας αρκετά θετικά αποτελέσματα, έχοντας θετικό συντελεστή τερμάτων και διψήφιο αριθμό βαθμών και μακριά απ’ το ‘σπίτι’.

ΘΕΣΗ:

ΒΑΘΜΟΙ: 33

ΣΥΝΟΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ: 9 νίκες-6 ισοπαλίες-8 ήττες

ΤΕΡΜΑΤΑ: 39-34

ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ: 18 βαθμοί, 5-3-4, 24-20

ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ: 15 βαθμοί, 4-3-4, 15-14

ΣΚΟΡΕΡΣ: 8 ΓΚΟΛ: Ι. Σίμωσης, 5 ΓΚΟΛ: Ηλίας, 4 ΓΚΟΛ: Α.-Π. Πιλάτης, Γ. Πηλιχός, 3 ΓΚΟΛ: Κιούσης, Παγώνης, Μοιρώτσος, 2 ΓΚΟΛ: Καρκαλέτσης, Χ. Μαστροκώστας, Α. Πηλιχός, 1 ΓΚΟΛ: Νικολάου, Δήμου, Κυρίτσης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ*

  1. Δύστος-Άγιος Λουκάς 1-0
  2. Καλοχώρι/Παντείχι-Δύστος 3-2
  3. Δύστος-Προποντίδα 1-2
  4. Στύρα-Δύστος 1-2
  5. Μιαούλης Φύλλων-Δύστος 3-1
  6. Δύστος-Μαρμάρι 6-0
  7. Ληλάντιο-Δύστος 0-1
  8. Δύστος-Ζάρητρα 3-2
  9. Λουκίσια-Δύστος 0-0
  10. Δύστος-Κάρυστος 0-5
  11. Απόλλων Παραλίας-Δύστος 4-1
  12. Δύστος-Σκύρος 1-2
  13. Δύστος-Κονίστρες 3-0
  14. Αυλίδα-Δύστος 0-4
  15. Δύστος-Νηλέας Νεοχωρίου 2-2
  16. Άγιος Λουκάς-Δύστος 0-3
  17. Δύστος-Καλοχώρι/Παντείχι 0-3
  18. Προποντίδα-Δύστος 0-0
  19. Δύστος-Στύρα 2-2
  20. Δύστος-Μιαούλης Φύλλων 2-2
  21. Μαρμάρι-Δύστος 2-0
  22. Δύστος-Ληλάντιο 3-0
  23. Ζάρητρα-Δύστος 1-1

*Πατώντας πάνω στο κάθε αποτέλεσμα, μπορείτε να δείτε το ρεπορτάζ του αντίστοιχου αγώνα.

**Το πρωτάθλημα διακόπηκε μετά από 23 αγωνιστικές, λόγω του κορονοϊού.

Δείτε τη βαθμολογία του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ, πατώντας ΕΔΩ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ (Δ’ ΟΜΙΛΟΣ): Αίολος Κριεζών-Αμαρυνθιακός 6-4

Κώστας Λαγός

DERNEKI (ΕΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ): Αννούλες-Abaluben 7-5

Κώστας Λαγός

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές στο Αρτάκη-ΑΕΚ Τρίπολης

Κώστας Λαγός
-->