Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (15/5/2013): Κύμη-Στυλίδα 1-0 (video)

Η Κύμη επικράτησε της Στυλίδας με 1-0, σαν σήμερα 15/5, για τη 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Ο ΑΟΚ που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και τελικά έφτασε στη νίκη, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την άνοδο, χάρις στο γκολ του Τσάγκου στο 21ο λεπτό. Στο 70′ η ομάδα της Εύβοιας είχε μεγάλη ευκαιρία για να ‘σφραγίσει’ την επικράτηση της με σουτ του Μπλατσιώτη που κατέληξε στο δοκάρι, με τους φιλοξενούμενους να εντείνουν τις προσπάθειες τους για ισοφάριση στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως το 1-0 ν’ αλλάξει ως το φινάλε.

Κύμη: Μπασινάς, Κόκκος, Κοκκάλας, Κύρου, Καλογερόπουλος, Κραβαρίτης, Φωτιάς, Τσάγκος (86′ Αποστολίδης), Β. Ανέστης (79′ Τσαλιαγκός), Μπλατσιώτης (80′ Οστιν), Μανδράκας

Στυλίδα: Αλεξανδρής, Τζουράμα, Πρεντσής (69′ Καρανταβάς), Χ. Βέλιος, Κουφιώτης, Κραβαρίτης, Π. Βέλιος, Ζησόπουλος, Αζάμι (54′ Καραπέτσας), Επίσκοπος (57′ Χάνης), Αλεξίου

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Κύμη-Στυλίδα 1-0, Μυρίκη-Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα 0-2.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 6, Στυλίδα 3, Ένωση Άσπρα Σπίτια/Αντίκυρα 3, Μυρίκη 0.

Χρ. Ανέστης: ‘Να φέρουμε τον Αρτεμησιακό εκεί που του αξίζει’

Α’ ΕΠΣΕ: Λήλας Βασιλικού-Μακρυκάπα 3-0 (video)