Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (15/5/2011): Ταμυναϊκός-Αυλωνάρι 1-4

Το Αυλωνάρι επικράτησε στο Αλιβέρι του Ταμυναϊκού με 4-1, σαν σήμερα 15/5, για την 29η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Γ. Τσαλιαγκός άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΑ στο πρώτο λεπτό και στο 7′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τέρμα του Πιλάτη. Στο 57′ με αυτογκόλ του Σκοντόβολου οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα 1-2. Στο 79′ Ρέτσας έκανε το 1-3 και πέντε λεπτά μετά ο ίδιος με δεύτερο προσωπικό γκολ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με τους νικητές, που έκαναν ένα σημαντικό βήμα παραμονής, αγωνίστηκαν οι: Κότσαρης, Α. Μουρίκης, Κάργας (52′ Μαραγκός), Παππάς, Γ. Μουρίκης, Αντώνενας, Βασιλείου, Μπρεγκανάκου(65′ Αϊδίνης), Βογιατζής, Ρέτσας, Τσαλιαγκός(39′ Φρυγανάς).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ταμυναϊκός-Αυλωνάρι 1-4, Προποντίδα-Δροσιά 0-1, Κύμη-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-0, Όλυμπος Γυμνού-Αρτάκη 1-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 4-0, Λήλας Βασιλικού-Ωρεοί 2-3, ΑΕ Χαλκίδας-Κριεζά 1-3, Δόξα Προκοπίου-Απόλλων Ερέτριας 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 78, Δροσιά 74, Αρτάκη 49, Κριεζά 47, Όλυμπος Γυμνού 47, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 47, Προποντίδα 39, Απόλλων Ερέτριας 37, Ταμυναϊκός 34, Λήλας Βασιλικού 33, Αυλωνάρι 31, Ολυμπιακός Χαλκίδας 31, ΑΕ Χαλκίδας 30, Ωρεοί 27, Δόξα Προκοπίου 25, Αμαρυνθιακός 19.

Γ΄ ΕΠΣΕ-2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Αποτελέσματα & βαθμολογία (1η αγωνιστική)

Γ’ ΕΠΣΕ: Οι σκόρερς μετά την 11η αγωνιστική

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το φιλανθρωπικό τουρνουά στην Αιδηψό (photos)