Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (15/5/2011): Δόξα Προκοπίου-Απόλλων Ερέτριας 3-1

Η Δόξα Προκοπίου κέρδισε τον Απόλλωνα Ερέτριας με 3-1, σαν σήμερα 15/5, για την 29η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΕ.

Ο Δ. Κουτσουφλάκης άνοιξε το σκορ για τους ‘μαυραετούς’ στο 16′ και στο 30′ ο Γ. Τόρα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Ι. Κουτσουφλάκης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στη Δόξα και στο τελευταίο λεπτό πρώτου ημιχρόνου ο Δ. Κουτσουφλάκης με δεύτερο προσωπικό γκολ, διαμόρφωσε το τελικό 3-1 υπέρ της ομάδας του Προκοπίου, που έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ταμυναϊκός-Αυλωνάρι 1-4, Προποντίδα-Δροσιά 0-1, Κύμη-Ολυμπιακός Χαλκίδας 3-0, Όλυμπος Γυμνού-Αρτάκη 1-1, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 4-0, Λήλας Βασιλικού-Ωρεοί 2-3, ΑΕ Χαλκίδας-Κριεζά 1-3, Δόξα Προκοπίου-Απόλλων Ερέτριας 3-1.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Κύμη 78, Δροσιά 74, Αρτάκη 49, Κριεζά 47, Όλυμπος Γυμνού 47, Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 47, Προποντίδα 39, Απόλλων Ερέτριας 37, Ταμυναϊκός 34, Λήλας Βασιλικού 33, Αυλωνάρι 31, Ολυμπιακός Χαλκίδας 31, ΑΕ Χαλκίδας 30, Ωρεοί 27, Δόξα Προκοπίου 25, Αμαρυνθιακός 19.

Έως 15 Ιουλίου οι δηλώσεις συμμετοχής σε Γ’ Εθνική!

Ν. Ταυρής: Ακόμη μια επιτυχημένη προπόνηση στο Θριάσιο! (photos)