Α' ΕΠΣΕ Αγαπημένα ΡΟΗ ΙΣΤΟΡΙΚΑ-ΡΕΤΡΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Στήλες

Σαν Σήμερα (6/5/2017): Δροσιά-Όλυμπος Γυμνού 4-3 (video)

Η Δροσιά επικράτησε του Ολύμπου Γυμνού με 4-3, σαν σήμερα 6/5, για την 29η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με ατομική προσπάθεια του Σταματούκου στο 7′ και στο 30′ ο Κοτρογιάννης με εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα γκολ του Ολύμπου. Ο ΑΠΚΟ μείωσε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου σε 1-2 με σουτ από κοντά του Δεληγιώργη και ισοφάρισε σε 2-2 στο 66′ με κεφαλιά του Τσούτη, έπειτα από σέντρα του Μαντζούνη. Στο 75′ η ομάδα του Γυμνού πήρε και πάλι το προβάδισμα, με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Κοτρογιάννη, με τους γηπεδούχους να κάνουν μια φοβερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά, διατηρώντας έτσι τις ελπίδες τους για αποφυγή υποβιβασμού. Αρχικά στο 82′ ο Γκίκας με σουτ ισοφάρισε σε 3-3 και στο 87′ ο Πεππές με προβολή -έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πολυχρόνη- διαμόρφωσε το τελικό 4-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σέγκος/Αργυρής-Δελχάς.

ΓΚΟΛ: 45′ Δεληγιώργης, 66′ Τσούτης, 82′ Γκίκας, 87′ Πεππές-7′ Σταματούκος, 30′ & 75′ Κοτρογιάννης.

Δροσιά (Δημήτρης Αντωνόπουλος): Κατσιμήτρος, Τσούτης, Νικολάου, Πεππές, Δημητρίου, Τζαφέρος (63′ Τσιμιχόδημος), Δεληγιώργης (90′ Τζέμος), Μπούρικας, Γκίκας, Πολυχρόνης, Φτούλης (57′ Μαντζούνης).

Όλυμπος Γυμνού (Γιώργος Κρόκος): Μωραΐτης, Κηρύκος, Β. Κιούσης, Α. Ρουμπής, Ξουρής, Γ. Ζαχαριάς, Κοτρογιάννης, Η. Αργύρης, Σταματούκος, Ντούρμας, Σ. Αργύρης, Β. Ρουμπής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Ελλήσποντος-Παντριαδικός 1-0, Ταμυναϊκός-Λήλας Βασιλικού 4-1, Αρτάκη-Ηρακλής Ψαχνών 2-2, Δροσιά-Όλυμπος Γυμνού 4-3, Αυλωνάρι-Αστέρας Βατώντα 2-3, Απόλλων Ερέτριας-Καστέλλα 4-0, Μακρυκάπα-ΑΕΚ Χαλκίδας 2-2, Ακαδημία Ιστιαίας-Αυλίδα 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ταμυναϊκός 69, Απόλλων Ερέτριας 57, Παντριαδικός 49, Αρτάκη 43, ΑΕΚ Χαλκίδας 42, Αυλίδα 40, Αστέρας Βατώντα 39, Καστέλλα 39, Λήλας Βασιλικού 38, Όλυμπος Γυμνού 38, Ηρακλής Ψαχνών 38, Ελλήσποντος 37, Αυλωνάρι 36, Μακρυκάπα 36, Δροσιά 34, Ακαδημία Ιστιαία -6.