Αγαπημένα ΡΟΗ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Πανόραμα 2019-20

Το πανόραμα του κυπέλλου Εύβοιας ‘Νίκος Δαφνής της περιόδου 2019-20, μετά την οριστική διακοπή λόγω του κορονοϊού.

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Α’ ΦΑΣΗ

Ευβοϊκός Γουβών-Σκεπαστή 1-2

Ατρόμητος Βασιλικών-Μαντούδι 4-3

Αρτεμησιακός-Ταξιάρχης 5-0

Κήρινθος-Αιδηψός 1-7

Πρόκριση άνευ αγώνα: Δόξα Προκοπίου, Ιστιαία, Ωρεοί, ΟΠΑ Αιδηψού

Β’ ΦΑΣΗ

Αρτεμησιακός-Ωρεοί 3-1

ΟΠΑ Αιδηψού-Ιστιαία 1-3

Ατρόμητος Βασιλικών-Σκεπαστή 2-3 (παρ., κ.δ.: 2-2)

Αιδηψός-Δόξα Προκοπίου 3-2

 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 1

Α’ ΦΑΣΗ

Ερμήλιος-Παντριαδικός 1-4

ΠΑΟ Πολιτικών-Μακρυκάπα 0-6

ΑΕ Χαλκίδας-Σταυρός 1-2 (παρ., κ.δ.: 1-1)

Καστέλλα-Αλάτσατα 4-0

Πρόκριση άνευ αγώνα: Ηρακλής Ψαχνών, Δροσιά, Αστέρας Βατώντα, Αρτάκη

Β’ ΦΑΣΗ

Παντριαδικός-Ηρακλής Ψαχνών 1-5

Σταυρός-Μακρυκάπα 0-4

Αστέρας Βατώντα-Δροσιά 2-3

Καστέλλα-Αρτάκη 0-3

 

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 2

Α’ ΦΑΣΗ

Κεραυνός Χαλκίδας-Ελλήσποντος 0-6

Αυλίδα-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2-3

Καλοχώρι/Παντείχι-Λήλας Βασιλικού 0-3

ΑΟ Χαλκίς-Απόλλων Ερέτριας 0-2 (παρ., κ.δ.: 0-0)

Ληλάντιο-Μιαούλης Φύλλων 0-4

Πρόκριση άνευ αγώνα: Λουκίσια, Προποντίδα, Απόλλων Παραλίας

Β’ ΦΑΣΗ

Μιαούλης Φύλλων-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-2 (παρ., κ.δ.: 1-1)

Λουκίσια-Λήλας Βασιλικού 1-2

Απόλλων Παραλίας-Ελλήσποντος 1-2

Προποντίδα-Απόλλων Ερέτριας 2-1

 

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Α’ ΦΑΣΗ

Στύρα-Μαρμάρι 5-4 (πέν., κ.δ. & παρ.: 0-0)

Δύστος-Αυλωνάρι 1-4

Όλυμπος Γυμνού-Αμαρυνθιακός 1-2 (πέν., κ.δ. & παρ.: 0-0)

Ζάρακες-Νηλέας Νεοχωρίου 0-1

Πρόκριση άνευ αγώνα: Κονίστρες, Άγιος Λουκάς, Ταμυναϊκός, Κάρυστος

Β’ ΦΑΣΗ

Νηλέας Νεοχωρίου-Άγιος Λουκάς 5-3 (πέν., κ.δ. & παρ.: 1-1)

Κονίστρες-Ταμυναϊκός ΜΑΤΑΙΩΘΗΚΕ (0-3 α.α.)

Στύρα-Αμαρυνθιακός 0-5

Κάρυστος-Αυλωνάρι 0-3

 

ΤΡΙΤΗ ΦΑΣΗ

Δροσιά-Αρτάκη 1-2

Προποντίδα-Ελλήσποντος 0-2 (κ.δ.: 0-0)

Νηλέας Νεοχωρίου-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-2 (κ.δ.: 1-1)

Αρτεμησιακός-Σκεπαστή 0-3

Ιστιαία-Μακρυκάπα 1-4

Ταμυναϊκός-Λήλας Βασιλικού 3-4 (πέν., κ.δ. & παρ.: 2-2)

Αμαρυνθιακός-Αυλωνάρι 3-2

Αιδηψός-Ηρακλής Ψαχνών 1-3

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ*

Τετάρτη 30/10

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου-Λήλας Βασιλικού 0-1

Μακρυκάπα-Αρτάκη 3-2

Τετάρτη 6/11

Ελλήσποντος-Αμαρυνθιακός 2-1

Σκεπαστή-Ηρακλής Ψαχνών 0-1

Τετάρτη 27/11

Λήλας Βασιλικού-Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 1-0

Αρτάκη-Μακρυκάπα 1-0

Τετάρτη 4/12

Αμαρυνθιακός-Ελλήσποντος 1-3

Ηρακλής Ψαχνών-Σκεπαστή 3-1

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Κυριακή 29/12

Αρτάκη-Ηρακλής Ψαχνών 1-1

Τετάρτη 5/2

Ηρακλής Ψαχνών-Αρτάκη 5-3 (κ.δ. & παρ.: 1-1)

Τετάρτη 15/1

Λήλας Βασιλικού-Ελλήσποντος 0-1

Τετάρτη 12/2

Ελλήσποντος-Λήλας Βασιλικού 1-1

 

ΤΕΛΙΚΟΣ

Ηρακλής Ψαχνών-Ελλήσποντος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Κύπελλο ΕΠΣΕ: Πρόγραμμα αγώνων α’ φάσης (7-8/9)

Κώστας Λαγός

Α’ ΕΠΣΕ: Όλυμπος Γυμνού-Δόξα Προκοπίου 1-0 (pics)

Κώστας Λαγός

Σαν Σήμερα (22/3/2014): Αρτάκη-Όλυμπος Γυμνού 3-0 (video)

eviasports