Αγαπημένα ΡΟΗ Γ' ΕΠΣΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σαν Σήμερα (30/4/2011): Καλοχώρι/Παντείχι-Ακράτητος Κεχριών 2-1

Το Καλοχώρι/Παντείχι επικράτησε στην παράταση με 2-1 του Ακράτητου Κεχριών, σαν σήμερα 30/4, στο μπαράζ ανόδου στην Α2 ΕΠΣΕ.

Οι ‘κιτρινόμαυροι’ ξεκίνησαν δυνατά και έφτασαν στο γκολ στο 16′, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Θ. Καραμπά η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Ν. Τσούπρου, καταλήγοντας στα δίχτυα της ομάδας των Κεχριών. Ο Ακράτητος στη συνέχεια ανέβασε σταδιακά την απόδοση του και τελικά έφτασε στην ισοφάριση στο 43′ με τον Χατζή να εκμεταλλεύεται λάθος της αντίπαλης άμυνας και να σκοράρει για το 1-1, το οποίο δεν άλλαξε στην επανάληψη. Έτσι το μπαράζ οδηγήθηκε στην παράταση, όπου το Καλοχώρι/Παντείχι έφτασε τελικά στο γκολ της νίκης-ανόδου στο 120′ με ατομική προσπάθεια και σουτ του Θ. Καραμπά και ενώ προηγουμένως οι δυο ομάδες είχαν από μια καλή στιγμή (δοκάρι με Δουρδουβέλα το Καλοχώρι/Παντείχι-σουτ με Χατζή για τον Ακράτητο Κεχριών και σωτήρια απόκρουση από Π. Καραμπά).

Στο Β’ ημίχρονο οι παίχτες της ομάδας των Κεχριών είχαν τον έλεγχο του κέντρου με πολύ καλούς τους δυο έμπειρους Χατζή και Γερογιάννη, αλλά τόσο ο πρώτος, όσο και ο Παγώνης δεν μπόρεσαν σε δυο πολύ καλές ευκαιρίες να σκοράρουν. Και στις δυο φάσεις απέκρουσε ο Π. Καραμπάς.

Στην παράταση ήταν το Καλοχώρι που πήρε τα ηνία του αγώνα αφού οι παίχτες του Ακράτητου έδειχναν κουρασμένοι, ένώ αναγκαστικά δυο παίχτες του (Παλιός και Παγώνης) λόγω τραυματισμού αντικαταστάθηκαν. Στο τελευταίο 10λεπτο πραγματικά …έσπασαν καρδιές. Αρχικά έχασε μια ευκαιρία με τον Αργυρό το Καλοχώρι (πάνω).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάμπαξης/Καμπούρης-Κωνστάντιος.

ΓΚΟΛ: 43′ Χατζής-16′ Ν. Τσούπρος (αυτογκόλ), 120′ Θ. Καραμπάς.

Ακράτητος Κεχριών (Τσούπρος): Τζαχρήστος, Αχματιώτης, Παλιός (68′ Καπελαρής λ.τ.), Δ. Τσούπρος, Ν. Τσούπρος, Ρούσσος, Χατζής, Γερογιάννης, Παγώνης (96′ Κρητικός λ.τ.), Τζανής (90′ Τριανταφύλλου).

Καλοχώρι/Παντείχι (Δαριβύρης): Π. Καραμπάς, Γκιζάνης, Ζέρβας, Χ. Καραμπάς, Στράντζαλης, Σ. Αργυρός (69′ Κατέρος), Δουρδουβέλας, Κωνσταντούρας (60′ Κλαρούδας), Τσουπεής (111′ Π. Αργυρός), Θ. Καραμπάς.

Σαν Σήμερα (21/5/2017): Ιστιαία-Αμβρακία Κωστάκιων 2-3

Β’ ΕΠΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): Σκύρος-Άγιος Λουκάς 1-1 (pics)

ΕΠΣΕ: Ποινολόγιο ποδοσφαιριστών (24-25/11)