Σαν Σήμερα (29/4/2018): Καστέλλα-Αυλωνάρι 1-3

Το Αυλωνάρι κέρδισε στην Καστέλλα την τοπική ομάδα με 3-1, σαν σήμερα 29/4, για την 28η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΕ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 16′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσαλιαγκού, που κέρδισε ο Μπασούκος, ο οποίος στο επόμενο λεπτό διπλασίασε με εκτέλεση φάουλ τα τέρματα του ΑΟΑ. Στο 21′ ο Μπασινάς με κεφαλιά μείωσε για τον ΑΠΟΚ σε 1-2, με τους ‘κιτρινόμαυρους’ να φτάνουν στο 1-3 στο 39′, με δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπασούκου, που σκόραρε αυτή τη φορά με σουτ εντός της αντίπαλης περιοχής, χωρίς να αλλάξει κάτι στην επανάληψη, με το Αυλωνάρι να συνεχίζει την πολύ καλή του πορεία και τους γηπεδούχους να εξασφαλίζουν την παραμονή τους, παρά την ήττα. Στο 88′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπασινάς, ενώ και οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με παίχτη λιγότερο, λόγω τραυματισμού του Οντιάμπο στις καθυστερήσεις (το Αυλωνάρι είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές του).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κούκουρα/Περιβολάρης-Καρράς.

ΑΠΟΒΟΛΗ: 88′ Μπασινάς.

ΓΚΟΛ: 21′ Μπασινάς-16′ Τσαλιαγκός, 17′ & 39′ Μπασούκος.

Καστέλλα (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Βότσης, Κεχαγιάς (61′ Αρχοντούλης), Κουρούπης, Μακρής, Ξυνογαλάς (57′ Χρυσικός), Τσούτσης, Γκίκας, Νικούλης (69′ Κανάνι), Μπασινάς, Ζήσης.

Αυλωνάρι (Γιάννης Μπασούκος): Τζαβάρας, Ιωαννίδης, Δαφνής (59′ Παππάς), Καραλής, Κόκκος, Παπίλας, Μπασούκος (84′ Φραγγής), Ζαχαριάς, Τσαλιαγκός (81′ Περιβολάρης), Καρλής (70′ Καράπας), Οντιάμπο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: Σκεπαστή-Λήλας Βασιλικού 0-5, Απόλλων Ερέτριας-Ελλήσποντος 2-0, Αρτάκη-ΑΕΚ Χαλκίδας 5-0, Ηρακλής Ψαχνών-Αστέρας Βατώντα 5-0, Καστέλλα-Αυλωνάρι 1-3, Αιδηψός-Όλυμπος Γυμνού 6-0, Ολυμπιακός Χαλκίδας-Παντριαδικός 0-0, Κόσκινα-Μακρυκάπα 1-6.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Απόλλων Ερέτριας 72, Λήλας Βασιλικού 69, Αρτάκη 51, Αυλωνάρι 50, Μακρυκάπα 49, Όλυμπος Γυμνού 44, Αιδηψός 37, Αστέρας Βατώντα 37, Σκεπαστή 35, Ηρακλής Ψαχνών 35, Ελλήσποντος 34, Παντριαδικός 32, Καστέλλα 28, Κόσκινα 21, Ολυμπιακός Χαλκίδας 16, ΑΕΚ Χαλκίδας 7.

Β’ ΕΠΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αυλίδα-Απόλλων Παραλίας 1-3

Μιχάλης Πράσινος

ΓΓΑ: Μετά το Μητρώο Αθλητικών Σωματείων, έρχονται τα μητρώα Αθλητών & Προπονητών – Ειδικά το τελευταίο θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον

Τ. Μήτρου: ‘Εύχομαι ότι καλύτερο στον Απόλλωνα’